Listeler

Zam Gelmeden Önce Almanız Gereken 10 Oyun

Oyunların gün geçtikçe zamları arttırıp, satış politikasını değiştirmesiyle birlikte, daha fazla zam gelmeden bazı oyunların listesini hazırlamak en iyi seçenek olduğuna karar verdik.

Zam Gelmeden Önce Almanız Gereken 10 Oyun listesinde bugün yok yok! Oyunların gün geçtikçe zamları arttırıp, satış politikasını değiştirmesiyle birlikte, daha fazla zam gelmeden bazı oyunların listesini hazırlamak en iyi seçenek olduğuna karar verdik. Hazırsanız listeye başlayalım.

Zam Gelmeden Önce Almanız Gereken 10 Oyun

Geçtiğimiz yıldan beri oyunların azar azar zamlanmaya başladığını ve yeni çıkan oyunlarda da büyük fiyat artışlarına gidildiğine şahit oluyoruz. Steam, kur politikasında herhangi bir değişikliğe gitmemiş olsa da ülkemizin para biriminin devamlı olarak değer kaybediyor olması, oyun şirketlerinin oyun fiyatlarını tekrardan ele almasına niçin oluyor.

Baldur’s Gate 3

Zam Gelmeden Önce Almanız Gereken 10 Oyun listesine ilk olarak uzun süredir erken erişimde olan ve kısa zaman içerisinde tamamen piyasaya sürülmesini beklediğimiz Baldur’s Gate 3 ile başlıyoruz. Zam açısından listeye giren oyundan yalnızca biri.

Oyunun ülkemizdeki fiyatı: 249 TL

Erken erişimdeki sınırı olan içeriğiyle bile büyük övgüler almayı ve oyuncuların sevgisini çoktan kazanmayı başaran Baldur’s Gate 3, geçtiğimiz aylarda sürpriz bir Türkçe dil desteğiyle buluşmuştu. Detay dolu yapısı, rol yapma deneyimini öne çıkaran oynanışı, etkileyici karakterleri ve hikâyesi ile bu deneyimi mutlaka kaçırmamalısınız.

Batman: Arkham Collection

Dünyanın en popüler çizgi roman karakterlerinden bir tanesi olan Batman’in birbirinden efsanevi üç oyununu da içerisinde barındıran Batman: Arkham Collection’ı da söylemeden geçmeyelim.

Oyunun ülkemizdeki fiyatı: 109 TL
Arkham Asylum, Arkham City ve Arkham Knight gibi birbirinden başarılı üç Batman oyununu da içeren paket, oldukca müsait bir fiyat etiketiyle piyasaya sunulmuş durumda. İndirim döneminde 15 TL civarına kadar düşen Batman: Arkham Collection, çıktığı dönemlerde oyun hayatına bir yenilik getirmişti.

Dark Souls III

Souls-like türüne başlamak isteyen oyuncular için şahane bir fırsat olan Dark Souls III, sabrına güvenen herkesi cenk meydanında bekliyor olacak

Oyunun ülkemizdeki fiyatı: 179 TL
Elden Ring de epey popülerken, Dark Souls III’ün de en iyi seçeneklerden bir tanesi olduğunu söylemekte fayda var. Oyun, uzun soluklu ve fazlaca zorlayıcı bu maceraya atılmak isteyen herkesi bekliyor.

Death’s Door

Zam Gelmeden Önce Almanız Gereken 10 Oyun listemizin bir diğer oyunun olan, 2021’in en sevilen yapımlarından bir tanesi ilan edilen Death’s Door, fiyatına nazaran de fazlasıyla eğlenceli bir macera garantisi veriyor.

Oyunun ülkemizdeki fiyatı: 50 TL
İçerisinde, metroidvania ve souls-like türlerinden bol miktarda içerik barındıran bir yapım olarak karşımıza çıkan Death’s Door; sanat tasarımı, karakter seçimleri ve akıcı oynanışıyla öne çıkmayı başarıyor. Yaklaşık sekiz saatlik eğlenceli bir serüven sunan oyun, keyifli bir deneyimin yanı sıra kimi vakit zorlayıcı bir tecrübe isteyenler için biçilmiş kaftan.

Detroit: Become Human

Yapacağınız zorlu seçimler ile size sık sık vicdanınızı sorgulatacak olan Detroit: Become Human, edinim edebileceğiniz en etkileyici yapımlardan biri.

Oyunun ülkemizdeki fiyatı: 142 TL
İnteraktif hikâye türünde bir yapıt olan ve oyun sırasında vereceğiniz kararlara göre şekillenen Detroit: Become Human, fazlasıyla sürükleyici bir hikâye arayan oyuncular için en iyi seçeneklerden bir tanesi. Birçok türdeşine nazaran kontrolün oyuncuda olduğunu hissettirmeyi başaran ve oynanış mekanikleri bakımından da tekrara girmekten kaçınan bir yapıda olduğunu da belirtmekte yarar var.

Firewatch

Bir diğer Zam Gelmeden Önce Almanız Gereken 10 Oyun listemizde olan, birbirinden güzel telsiz sohbetleri, huzurlu atmosferi ve tatlı grafikleriyle sizi oldukça uzaklara götürecek olan Firewatch’ı kaçırmamalısınız

Oyunun ülkemizdeki fiyatı: 31 TL
Yürüme simülatörü dediğimiz türden bir oyun olan, içerisinde bol miktarda; serüven, keşif ve gizem unsuru barındıran Firewatch, eşsiz bir serüven arayan oyuncular için birebir. Delilah adındaki şef ile yaptığımız güzel ve keyifli sohbetler eşliğinde Wyoming’de gizem ve heyecan dolu bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?

God of War

Hazır Ragnarök da geliyorken her oyuncunun ne olursa olsun deneyimlemesi ihtiyaç duyulan bir oyun olan God of War’ı da kütüphanemize eklememiz gerekiyor

Oyunun ülkemizdeki fiyatı: 329 TL
PlayStation’ın başarıya ulaşmış stüdyosu Santa Monica Studio tarafından geliştirilen God of War, oyun dünyasının en sevilen yapımlarından bir tanesi hâline gelmişti. Hikâyesi ve karakterleriyle oyuncuların kalbini çalan, şahane oynanışıyla da son darbeyi vuran imal, herkesin tecrübe etmesi ihtiyaç duyulan bir iş.

Metro Redux

Acıklı, atmosferik ve hüzün dolu bir macera yaşayacağınız Metro serisi, Metro Saga Bundle adında tek bir paket içerisinde satılıyor

Oyunun ülkemizdeki fiyatı: 228,90 TL
Gelmiş geçmiş en başarılı kıyamet sonrası oyun serilerinden bir tanesi olarak kabul edilen Metro, eşi eşi olmayan bir atmosferde unutulmaz bir serüven isteyen oyuncuların ana tercihlerinden bir tanesi olmalı diyebiliriz. Dünyası, müzikleri, çaresizliği ve bazen sunduğu gerilimi ile çok başarı göstermiş bir seri ile karşı karşıyayız.

The Forest

The Forest’ı daha deneyimlemediyseniz, arkadaşlarınız ile beraber satın alıp oynamanızın vakti gelmiştir.

 

Oyunun ülkemizdeki fiyatı: 32 TL
Hayatta kalma türünün en büyük eserlerinden bir tanesi olan The Forest, arkadaşlarınız ile birlikte oynadığınızda çok daha eğlenceli bir hâle gelen oyunlardan yalnızca birisi. Birlikte keşfetmek, inşa etmek ve en önemli olanı da ölüm kalım mücadelesi vermek isteyen bütün oyun severlere öneriyoruz.

Halo: The Master Chief Collection

Altı oyundan ve ortalama 50 saatlik bir maceradan oluşan Halo: The Master Chief Collection’a bir talih vermenin tarihi geldi

Oyunun ülkemizdeki fiyatı: 61 TL
Zam Gelmeden Önce Almanız Gereken 10 Oyun listemizin sonunda yer alan ve uygun fiyatlı tek bir paket ile bize altı oyunluk bir macera sunan Halo: The Master Chief Collection, Master Chief’in hikâyesini deneyimlemek isteyenler için fazlaca müsait bir fırsat. Arkadaşlarınız ile beraber tamamen co-op bir biçimde de oynayabileceğiniz seri, farklı bir maceraya atılmak isteyen oyuncuların göz atabileceği türe haiz.

Peki siz hangi Zam Gelmeden Önce Almanız Gereken 10 Oyun listesindeki oyunu oynadınız veya oynamayı istiyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

İlginizi Çekebilir: En Çok Satan Listesindeki 10 Oyun Konsolu

Başa dön tuşu