Haberler

Yepyeni Bir Assassin’s Creed Oyunu Yolda!

Assassin's Creed serisinin yeni oyunu ile alakalı sektörü alt üst edecek yeni bilgiler ve detaylar gün yüzüne çıktı. Bu bilgiler içinde oyunun ismi ve çıkış zamanı de yer aldı.

Assassin’s Creed serisinin yeni oyunu ile alakalı sektörü alt üst edecek yeni bilgiler ve detaylar gün yüzüne çıktı. Bu bilgiler içinde oyunun ismi ve çıkış zamanı de yer aldı.

Yepyeni Bir Assassin’s Creed Oyunu Yolda!

Son olarak Valhalla ile 2020 yılında karşımıza çıkan Assassin’s Creed serisinin devam oyunu, pek oldukça hayranı tarafından büyük bir heyecanla beklenmeye devam ediyor. Oyun hakkındaki Ubisoft açısından henüz yeni bir izahat gelmezken, oyun hakkındaki mühim bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Fransız YouTuber “j0nathan”, paylaştığı yeni videosunda oyun dünyasını heyecanlandıran bilgilere yer vermiş oldu. YouTuber, yeni Assassin’s Creed oyununda göreceğimiz içeriklerden oyunun dünyasına ve hatta ismine kadar birçok bilgiyi paylaştı. Bu bilgilerin bir kısmı, Bloomberg yazarı Jason Schreier tarafından doğrulanırken bazıları ise doğru olmadığını dile getirdi. Peki, yeni oyun ile alakalı şimdiden bildiğimiz detaylar nelerdir? Yeni oyunda bizi neler karşılayacak? Gelin, detaylara bir bakalım.

Assassin's Creed

Yeni Assassin’s Creed oyunu hakkında beklenen ve ‘kesin’ olarak vasıflandırılan bilgiler:

Oyunun ismi Mirage olacak!

YouTuber j0nathan’ın paylaşmış olduğu en önemli bilgilerden bir öteki de, oyunun adı ile ilgiliydi. Alınan bilgilere göre oyunun adı, Assassin’s Creed Mirage olacak. Bu bilgi, Bloomberg yazarı tarafından sektör kaynakları vasıtasıyla da doğrulanmış bulunmakta.

Oyunda Basim Ibn Ishaq olarak 860’lı yılların Bağdat zamanına dönüş yapacağız.

Paylaşılan detaylara göre yeni oyunda Valhalla’da gördüğümüz Basim Ibn Ishaq, ana karakterimiz olacak. Bu karakter, Konstantinapol’de kurulan Hidden Ones’ta Master Assassin görevini üstlenmekteydi. Kendisi, bununla beraber Ezio Auditore ile bağlantılara da haiz bir tanesiydi. Basim karakterini, oyunda 860 – 870’li yıllarda Bağdat’ta yönetiyor olacağız.

Assassin's Creed

Oyun, Eylül 2023’te piyasaya sunulacak!

Oyun hakkında en mühim detaylardan biriyse elbet çıkış zamanı ile ilgili bilgiydi. J0nathan tarafından paylaşılan detaylara göre oyun, Eylül 2023’te piyasaya sunulacak. Üstelik bu tarih, Bloomberg yazarı Jason Schreier tarafından da kaynakları yardımıyla de doğrulandı.

İlginizi Çekebilir: Steam Çok Satanlar Listesi Açıklandı!

Onaylanmayan yahut yalanlanmayan diğer detaylar:

  • Diyalog seçenekleri, düzen sistemi ve cinsiyet seçimi gibi RPG özellikleri oyunda bulunmayacak.
  • En son 2015 yapımı Syndicate’te gördüğümüz ‘Eagle Vision’ özelliği yeniden gelecek.
  • Oyun hakkındaki bütün detaylar, 10 Eylül’deki Ubisoft Forward etkinliğinde oyun yaşamına duyurulacak.
  • Ubisoft, şu anda gizlice Assassin’s Creed Remake oyunu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.
  • Bunların yanı sıra j0nathan’ın iddiaları içinde yer edinen oyunun birden fazla şehirde geçeceği bilgisi, Jason
  • tarafından kaynaklar doğrultusunda yalanlanmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu