Haberler

Yakuza 8 Resmi Çıkış Tarihi Yayınlandı!

Sega bir süredir heyecanla beklenen oyunu için sonunda resmi duyurusunu paylaştı. Yakuza 8, savaş sistemi, kahramanları ve çıkış tarihi hakkında ayrıntıları resmi olarak piyasaya duyurdu.

Sega bir süredir heyecanla beklenen oyunu için sonunda resmi duyurusunu paylaştı. Yakuza 8, savaş sistemi, kahramanları ve çıkış tarihi hakkında ayrıntıları resmi olarak piyasaya duyurdu.

Yakuza 8 Resmi Çıkış Tarihi Yayınlandı!

Sega nihayet beklenen oyunu Yakuza 8 (Like a Dragon 8) ile ilgili resmi bir açıklamada bulundu. Oyun detayları, yapılacak olan savaşların kendi sistemi ve yer alacak kahramanları en ayrıntılı biçimde açıklandı. Oyun için çıkış tarihi de verilen bilgiler arasında yerini almış durumda. Serinin hayranları tarafından bir süredir beklenen yapım oldukça etkileyici ve gerçekçi bir biçimde gelecek gibi görünüyor.

Yakuza 8

Sega, Yakuza 8 İçin Çıkış Tarihini Açıkladı

Yakuza serininin son çıkışını 2020’nin Yakuza: Like a Dragon’u ile yapmıştı. Şimdi seriye tekrar bir giriş yapacak olan oyun, yeni ortamının, savaş sistemi ile birlikte yeni kahramanı olan Ichiban Kasuga’yı da tanıtmış bulundu.

Serinin gelişinden tam iki yıl sonra, oyunun adı artık Yakuza 8 olmayıp, resmi olarak Sega Like a Dragon 8 biçiminde adlandırdı. Yani bundan sonra serinin adı Yakuza olarak değil Like a Dragon olacak.

Yakuza serisi ilk olarak 2005 yılında PlayStation 2 için çıkış yapmıştı ve Japonya’da gözle görülür bir başarı elde etmesine rağmen, seri tüm ana oyunları ve yan ürünü olan Yakuza: Dead Soluls’da Batıda bir türlü istediği başarıyı kazanamadı.

2017 yılında çıkan, ilk oyundan tam 20 yıl sonrasını anlatan yapım olan Yakuza 0’ın piyasaya sürülmesi ve bu sefer Batıda sürpriz bir başarı sağlaması şirketi hem sevindirip hem de çok şaşırtmıştı. Bu durum serinin şimdiye kadar ki en büyük başarısı haline gelen 2020’deki Yakuza: Like a Dragon’a kadar sürmüş oldu.

Serinin son oyunu için çıkış tarihi olarak 2024 yılı belirlendi. Like a Dragon’un başarısı göz önüne alındığında, geliştiricisi olan Ryu Ga Gotoku Studios’un üç büyük yeniliği açıklaması pek de şaşırtıcı gelmedi. Üç büyük yenilikten birisi ise serini adının artık Yakuza değil de Like a Dragon şeklinde isimlendirilmiş olması.

İlginizi Çekebilir : Eylül Ayında Çıkacak ve Çıkmış En İyi Oyunlar

Diğer ciddi yenilik ise, son oyunun kahramanı olan Ichiban Kasuga ve seriye geri dönen Kazuma Kiryu’nun yeni oyunda kahramanlarımız olacak rol alması. Son büyük yenilik ise sıra tabanlı RPG savaşının geri geleceği şeklinde açıklandı.

Like a Dragon 8 , 2024’te PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu