Listeler

Yaklaşan 9 Remake Oyun | 2022 Ve Çok Yakında

Max Mayne 1-2 Remake

Tabii duyduğumuz zaman herkesi sevindiren efsane seri max payne’in remake oyunu haber listeye ilk sıradan giriyor. Old gamer tayfanın bir dönem gta kadar çok oynayıp sevdiği bir oyundur max payne serisi. Ağır çekim efekti ile zamanında çok spesifik geliyordu bu hareketler. Ağırbaşlı başrolümüz ise gençliğimizin idolü sayılabilirdi. Max Mayne remake gelecek yıl PC, Playstation 5 ve Xbox platformları için gelecek.

Resident Evil 4

2005 yılında çıkış yapan korku oyunu o dönemki grafikler ile ödümüzü kopardığı yetmezmiş gibi şimdi yenilenen Unreal Engine 5 oyun motorunun gücünü arkasına alıp geliyor. Oyun Playstation, Xbox Ve Pc için çıkış yapacak. Yani her yerden korkutmaya geliyor.

Dead Space

Dead Space remake oyun önümüzdeki yılın başlarında PS5, PC VE Xbox Platformları için piyasaya sürülmesi bekleniyor. Dead Space bu gelişinde sadece yenilenen grafikler değil sıfırdan geliştiriliyor. Yeni hikaye ve yeni karakterler eklenecek. Ayrıca daha iyi bir çevre düzenlemesi de yapılmakta. Tahmini çıkış 2023 ilk çeyrek.

Splinter Cell

Ubisoft’un yakın zamanda çıkarılan sızıntılara göre aynı an da birçok oyun üzerinde çalıştığı iddia edilmişti. Ubisoft tarafından gelen remake açıklamaları ise sızıntıların gerçek olduğu yönünde muhtemelen. Gelecek birkaç yılda ubisoft oyunlarını tüm yıl oynayabiliriz gibime geliyor. Splinter Cell ise o sızdırılan oyunlardan biri ve remake olarak hazırlanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Max Payne Remake’i PC, PS5 ve Xbox Series X için Duyuruldu

Witcher Serisi

Dünyanın en değerli oyun şirketlerinden biri olan ve bunu tek bir oyun serisi ile başarabilen CD Projekt Red firması Son oyunu olan Cyberpunk 2077 felaketinden sonra hızlı toparlanmak istiyor ve yakın zamanda bildiğiniz gibi Witcher 4 oyununa başlandığı duyurulmuştu. Üstelik şirket kendi oyun motorunu bırakıp Witcher 4’ü Unreal Engine 5 ile yapacaklarını açıklamıştı. Buna ek olarak sızıntılar arasında dolaşan iddiaya göre bu sürede Witcher serisi oyunlardan 1 yada 2 tanesi remake oyun olarak geleceği söyleniyor. Eğer bu olursa yeni nesil grafikler ile witcher serisini eski olduğu için oynamamış oyuncular için -ve tabii oynayanlar için de- tam bir witcher şöleni olacak demektir. Umarım bu sızıntı gerçektir. CD Projekt resmi olarak duyurana kadar beklememiz gerekecek.

System Shock

Evet şimdi millattan önce çıkış gelen, 1994 yapımı System Shock oyunu var sırada. Bu oyunun remake versiyonunun şimdiye kadar uzun ve zorlu bir yoldan geçtiğini bilenler vardır. Birçoğumuz bu mağaradan gelen fps oyununu oynamamışızdır. Bu remake oyun versiyonu bunu deneyimlemek için çok güzel bir fırsat olacak. Tahmini çıkış tarihi 2022 yılı olduğu konuşuluyor.

Gothic Remake

Bu yılın başlarında Thq Nordic yeni bir stüdyo kurdu ve bu stüdyo aracılığı ile Gothic Remake oyun yapımına başlandı. Rol yapma oyunu olan Gothic 2001 tarihli eski, çok eski bir oyundur. Gothic Remake oyunu şimdi yeni nesil konsollar ve pc için geliştirilmeye başlandı. Oyun modernize edilmiş ve birçok ekleme ile geleceği planlanıyor. Öncelikle kombat sistemi olmak üzere pek çok yeni özellik ekleneceği konuşuluyor. Oyun için şu an kesin bir çıkış tarihi bulunmuyor.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake

Ubisoft oyunu denildiği zaman akla gelen ilk oyunlardan olan Assassins Creed serisinin atası olan Prince of Persia yenilenmiş hali ile tekrar geleceği açıklanmıştı. Şimdi 2022 yılının ortaları veya 2023 başında çıkması planlanıyor. Tabii birçok şey değişecek. En başta grafikler olmak üzere oyun sesleri, efektler gibi birçok değişiklik yapılacak. Oyun tüm platformlara çıkacak.

Fear Effect Remake

Korku- aksiyon türünde olan bu Fear Effect Remake 2018’den beri geliştirilme aşamasında ve henüz bir çıkış tarihi yok. 20 yıl kadar önce piyasaya sürülen bu korku macera oyunu gelişmiş grafikler ve daha iyi bir kontrol yapısı ile gelmeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu