Listeler

XBOX Game Pass’te En İyi 10 Korku Oyunu

XBOX Game Pass aboneliği olan yada yeni abone olan veya hiç olmayıp olmayı düşünen tüm oyuncular için bu listede Xbox Game Pass kütüphanesinde yer edinen en iyi 10 korkutucu oyunu incelemesi yapıyoruz.

XBOX Game Pass aboneliği olan yada yeni abone olan veya hiç olmayıp olmayı düşünen tüm oyuncular için bu listede Xbox Game Pass kütüphanesinde yer edinen en iyi 10 korkutucu oyunu incelemesi yapıyoruz.

XBOX Game Pass’te En İyi 10 Korku Oyunu

The Evil Within 2

Çıkış Tarihi: 13 Ekim 2017
Geliştirici: Tango Gameworks
Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, PC

Tango Gameworks ve Bethesda tarafından piyasaya sürülen The Evil Within’in ikinci oyunu 13 Ekim 2017’de çıkış yapmıştı. Microsoft’un Bethesda satın almasıyla birlikte XBOX Game Pass kütüphanesine kalıcı hale geldi. Oyunu dedektif Sebastian Castellanos’u oynuyoruz. Her şeyini kaybeden Castellanos, bu oyunda kızını kurtarmak için korkunç STEM yaşamına tekrar dahil oluyor. TPS bakış açısından oynadığımız oyunda korkutucu düşmanlarınızdan her an kaçabilir, saklanabilir, onlara tuzak kurabilir veya sınırlı sayıda mermi ile onlarla cesurca mücadele edebilirsiniz.

Dead Space

Çıkış Tarihi: 3 Ağustos 2010
Geliştirici: Visceral Games
Platformlar: PlayStation 3, Xbox 360, PC

Visceral Games ve Electronic Arts tarafından yayınlanan Dead Space, ilk oyunuyla 2010’da çıkış yapmıştı. Oyunda kaynakları tükenmiş olan dünya için uzayda kaynak arayan gemilerden biri olan USG Ishimura maden gemisinin dünyayla iletişimi kopuyor. Bir sistem mühendisi ve ana karakterimiz olan Isaac Clarke, bu gemiyi araştırma görevlisi oluyor. Karakterimiz gemiye geldiğinde her şey için çok geç bulunduğunu fark ediyor ve Necromorphic isimli uzaylı istilası gemiyi ele geçirdiğini öğreniyor. Bu katliamın ortasında hayatta kalmaktan ve dar tüneller ve korkunç uzaylılarla savaşmaktan başka alternatifi yok. İlk oyunun haricinde diğer 2 oyunu da şiddetle tavsiye ediyoruz.

Alien Isolation

Çıkış Tarihi: 7 Ekim 2014
Geliştirici: The Creative Assembly
Platformlar: PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, PC, Linux, Android, iOS, MacOS

Geliştirici The Creative Assembly ve yayıncı SEGA tarafınca gösterilen Alien: Isolation, ilk çıkışını 7 Ekim 2014’te yaptı. Oyunun hikayesine göre kaybolan ticari uzay aracı Nostromo’nun ortadan kaybolmasından 15 sene sonra, vapur hakkında yeni bilgiler elde ediliyor. Kayıp mürettebat üyelerinden Elle Ripley’in kızı Mühendis Amanda Ripley, annesini bulma umuduyla bulgu kadrosuyla beraber yola çıkmaya karar veriyor. Ekibin hedefi ise Sivastopol istasyonuna ulaşmak sadece yolda bir kaza oluyor ve Amanda ekipten ayrı kalıyor. Silahsız ve tek başına kalan Amanda, işlerin iyi gitmediği korkulu bir istasyonda korkunç yaratıklara karşı yaşam mücadelesi vermek zorunda.

Back 4 Blood

Çıkış Tarihi: 12 Ekim 2021
Geliştirici: Turtle Rock Studios
Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Geliştirici Turtle Rock Studios ve yayıncı Warner Bros Games tarafından yayımlanan Back 4 Blood, ilk gün Game Pass servisinin içinde de yerini alarak 12 Ekim 2021’de çıkış yapmış oldu. Oyunun geliştiricileri, Valve’nin başarılı ve popüler co-op korku oyunu serisi Left 4 Dead’in eski geliştiricilerinden oluşmakta. Left 4 Dead’den fazlaca daha iyi grafiklere haiz bu oyunda, eskiden normal insan olan ama şimdi parazit bir yaratık türü olan Ridden’lar ile sıkıntılı bir hayatta kalma mücadelesine girişiyoruz.

Alan Wake’s American Nightmare

Çıkış Tarihi: 19 Ekim 2021
Geliştirici: Remedy
Platformlar: Xbox 360, PC

Remedy ve Microsoft Studios tarafınca yayınlanan Alan Wake’s American Nightmare, 19 Ekim 2012’de piyasaya sunulmuştu. İlk Alan Wake’in yan oyunu olan oyunda, kötü karakter Mr.Scratch ile yüz yüze geliyoruz. Mr.Scratch oyun süresince bizi takip ediyor. Bizi ve bütün çevreyi bir kabusa sokuyor. Alan Wake’in kötü ikizi olarak oyunda yer alan ve tıpatıp karakterimize benzeyen Mr.Scratch bizi asla mi hiç huzurlu bırakmıyor. Oyun Arizona’dan birçok bölgeyi yer alıyor sadece mekanik ve oynanış ilk oyunla aynı.

A Plague Tale: Innocence

Çıkış Tarihi: 14 Mayıs 2019
Geliştirici: Asobo Studio
Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

A Plague Tale: Innocence, Asobo Studio ve Focus Entertainment tarafından 14 Mayıs 2019’da piyasaya çıkmıştı. Oyunda, genç Amicia ve küçük erkek kardeşi Hugo’nun engizisyon askerlerinden ve hiçbir zaman onları rahat bırakmayan korkulu fare sürülerinden kaçma maceralarına şahit oluyoruz. Bu sürülerden elimizdeki meşale yardımı ile kaçabiliyoruz ancak peşimizi basit rahat bırakmıyorlar. Bununla birlikte oyunda çözmemiz gereken bulmacalar da bizlere zorlu dakikalar yaşatıyor.

Hellblade: Senua’s Sacrifice

 

Çıkış Tarihi: 11 Nisan 2018
Geliştirici: Ninja Theory
Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, PC

Bir diğer XBOX Game Pass oyunu olan ve DMC Devil May Cry’ın geliştiricisi Ninja Theory tarafından geliştirilen Hellblade Senua’s Sacrifice, 11 Nisan 2018’de piyasaya sürüldü. Oyunda, sürekli olarak ilginç ve iç karartıcı önseziler ve halüsinasyonlar gören Senua karakterinin gerilmiş macerasına şahit oluyoruz. Viking çağında geçen oyunda Senua karakterimiz, ölü sevgilisinin ruhu için zorlu bir savaşa başlıyor.

Visage

Çıkış Tarihi: 30 Ekim 2020
Geliştirici: SadSquare Studio
Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

SadSquare Studio’nun geliştirdiği Visage, 2020’de piyasaya sunuldu. Birinci Şahıs Bakış açısıyla oynanan bu korku oyununda büyük ve esrarengiz bir evi keşfediyoruz. Bu ev, içinde yaşayan ailelerin geçmişte birbirlerini öldürmelerine şahit olmuştur. Oyun boyunca birçok keşif yapıyoruz ve korkulu geçmişle yüzleşiyoruz. XBOX Game Pass aboneliğiniz varsa bu oyunu oynamadan geçmeyin diyebiliriz.

Prey

Çıkış Tarihi: 5 Mayıs 2017
Geliştirici: Arkane Studios
Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, PC

Dishonored serisi ile çok popüler olan Arkane Studios ve Bethesda’nın aksiyon- korku oyunu Prey, 5 Mayıs 2017’de piyasaya çıktı. Prey’de Talos 1 adında uzay istasyonunda uyanan bir karakteri oynuyoruz. Ana karakterimiz 2032’de kendini bir deneyde denek olarak buluyor. Ama bilmediği korkulu bir durum var ki deney kontrolden çıkmış ve uzay istasyonu uzaylı yaratıklar tarafınca işgal edilmiş durumdadır. FPS bakış açısıyla oynanan bu oyunda ilerledikçe, Talos 1 ve bu deneyin gizemlerini ortaya çıkarıyor ve yaratıklarla savaşıyoruz.

Dead by Daylight

 

Çıkış Tarihi: 23 Haziran 2017
Geliştirici: Behavior Interactive
Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, PC

XBOX Game Pass korku oyun listemizin sonunda yer alan, Behavior Interactive tarafından Dead by Daylight, 23 Haziran 2017 tarihinde piyasaya sürüldü. Oyunu arkadaşlarınızla birlikte 1 katil ve 4 kurban olarak toplam 5 kişi çevrimiçi bir biçimde rahatça oynayabilirsiniz. Her karakterin benzersiz açılabilir avantajlı özelliklerini kullanarak çeşitli stratejiler üretip geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda oyunda birçok karakter ve kozmetik öğe de mevcut. Arkadaşlarınızla çevrimiçi bir tehlike oyunu yaşamak istiyorsanız Dead by Daylight bakmanız gereken oyunlardan birisi diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: 2023’te Çıkacak 10 Yeni Zombi Oyunu

Sizler de XBOX Game Pass oyunları hakkındaki görüşlerinizi yada farklı oyun önerilerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu