İncelemeler

Weird West İnceleme | 2022 Oyunu

Weird West, aslında adından da belli olduğu gibi fantastik bir Vahşi Batı oyunu. 31 Mart 2022 tarihinde PC, XBOX ve PS4 platformlarında çıkan Weird West, WolfEye Studios tarafından geliştirildi. Oyunu ilk oynamaya başladığınız andan itibaren grafiklerin dikkat çekici olduğunu hissedeceksiniz. Etkileyici bir görselliğe sahip olan Weird West, oyun için dinamikleriyle sizi uzun süre ekran karşısında tutacak gibi görünüyor. Fantastik bir RPG oyunu olan Weird West’in hikayesi de sizi oyunun içerisine çekmeyi başarıyor.

Weird West’te dikkat çeken en önemli özellik, simülasyon benzeri birtakım fonksiyonlar ile donatılmış olması.

Aynı zaman da karakterinizin vermiş olduğu kararlar ile oyun çok farklı senaryolar üzerinde ilerleyebiliyor. Oyuna başlayabileceğiniz 5 karakter bulunuyor ve bu karakterlerin de farklı senaryoları ile kendi içinde de değişebilen hikayeleri yer alıyor.
Weird West oyun haberleri

Weird West’in oyun dünyası içerisinde klasik vahşi batı kasabaları ile hayalet kasabalara kadar birçok farklı mekanla karşılaşıyorsunuz. Bu mekanlar arasında benim ilgimi en çok kabilelerin haritası çekmişti. Vahşi batıda hırsız ve katillerin herkesi öldürmüş olduğu sokaklarda maceranızı sürdürebiliyorsunuz. Aynı zamanda yaralandığınız da sağlığınızı yükseltmeniz için doktora gitmeniz gerekiyor. Weird West’in en hoşuma giden özelliklerinden biri de bahçelerden topladığınız sebzelerle yemek pişirebiliyor olmanız. Aynı şekilde bir hayvan avlayarak da onu pişirip yiyebilirsiniz. Hikayenizde maceranızı sürdürürken bir miktar para karşılığı kendinize size yardımcı olacak yoldaşlarda edinebiliyorsunuz. Vahşi batının birçok mekanında size paralı asker gibi adamınız olacak kişileri bulabilirsiniz.

Oyunun inanılmaz geniş bir haritası var ve bu harita gerçekten tüm detayları ile dopdolu bir oyun keyfi sunuyor. Oyunun detaylarının bu kadar ince düşünülmüş olması sizi oyuna bağlayan en önemli özelliklerden biri. Bu detaylar öylesine fazla ki RPG’den bir gerçek yaşam simülasyonuna evrilircesine oyunu bizlere sunuyor. Bir RPG oyununa yakışır şekilde karakterlerin etkileşimleri de oldukça akıcı şekilde ilerliyor. Oyundaki savaş kısımları diyebileceğimiz çatışma bölümleri de son derece keyif verici olmuş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Orijinalinden Daha İyi Olan Devam Oyunları 2022

Oyun süresini merak edenler için ise aslında çok net bir saat söylemek mümkün değil sanırım. Çünkü oyunda senaryonun akışı herkesin macerasında vermiş olduğu kararlara göre değişebilir. Oyun o kadar sürprizlerle dolu ki sanırım aynı karakterle birle birkaç kere oyunu bitirsem birçok yeniliğe tanık olabilirim. Ek olarak 5 farklı karakterin farklı hikayeleri de düşünecek olursak çok uzun süre bu oyunu bir kenara atmanız mümkün olmayacaktır. Fakat tek bir karakterin hikayesinde finali görmek için bile en azından 20 saat harcamanız gerekecektir.

Klasik RPG oyunlarında olduğu gibi karakterinizin gelişimi de Weird West’de oldukça önemli. Oyunu oynarken yetenek puanlarınızı sürekli yükseltmeye çalışmanızı öneririm. Kısacası Weird West, özellikle RPG sevenler için hikayesi ve mekanikleri ile vazgeçilmezlerden biri olabilir. Eğer fiyatlar da hala bir değişiklik olmadıysa Steam’de de fiyatının birçok oyuna göre uygun olduğunun altını çizmek gerek.

Weird West Fiyatı Ne Kadar?


Steam Fiyatı: 109 TL
Playstation Fiyatı: 379 TL
Xbox Fiyatı: 335 TLSteam İncelemeleri: Çoğunlukla Olumlu (1,256)
Çıkış Tarihi: 31 Mar 2022
Geliştirici: WolfEye Studios
Yayıncı: Devolver Digital

Weird West Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu