HaberlerTeknoloji

Valve, Steam Deck’in 1. Ayını Kutladı

Valve, Steam Deck’i kullanıcılara göndereli yaklaşık 1 ay oldu. Şirket bunu kutlamak için bir blog yazısı paylaştı. Blogda yazılanlara göre, Deck Verified programındaki güncellemelerin ve XBOX Cloud Gaming’i mobil platforma getirmek için Microsoft ile devam eden görüşmelerin olduğunu görüyoruz.

Valve, “Ürünü yaklaşık 1 aydan beri gönderiyoruz ve oyuncuların ellerinde görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi. Bununla alakalı bir adet video yayınladı.

Valve, “Her ne kadar heyecanlı olsak da en çok merak ettiğimiz şey ürün ile ilgili olan deneyiminiz, incelemeleriniz yani bize olan geri dönüşleriniz, ürün deneyiminizi en iyi hale getirmek için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

STEAM DECK ONAYLI 2000’DEN FAZLA OYUN VAR

Şu anda yaklaşık 2000’den fazla oyunun oynanılabildiğini doğrulayan şirket, Steam kataloglarıyla daha fazla oyunu kapsayacağını, kullanıcıların geri bildirimlerini dikkatle değerlendirildiğini belirtti.

Ekip, Steam mağazasını geliştirirken bir yandan da üründe oluşabilecek üçüncü parti yazılımların önüne geçmeye çalışıyor. Amaçları hile karşıtı bir teknolojiyle temiz bir oyun deneyimi sunmak.

Güncellemeler aynı zamanda Steam Deck’in pil ömrünü uzatmak ve XBOX Cloud Gaming‘in çalıştırılıp Gamepass oyunlarını Steam Deck’te oynanılabilir hale getirmek ile ilgiliydi.

https://assets.reedpopcdn.com/steam-deck-production-ramping-up-into-the-hundreds-of-thousands-by-next-month-1646164723690.jpg/BROK/resize/1920x1920%3E/format/jpg/quality/80/steam-deck-production-ramping-up-into-the-hundreds-of-thousands-by-next-month-1646164723690.jpg

STEAM DECK ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Ekip, “Şu anlık ortalama 2-8 saat aralığında bir oyun deneyimi yaşatıyor ama dilerseniz ek seçeneklerle bu ömrü arttırabilirsiniz. Kare hızını (FPS) 15’e düşürebilir ve daha uzun süre oyun oynayabilirsiniz. Ayrıca TDP (işlemci gücü), GPU Clock ve FSR (ekran ölçeklendirme) ayarlarını da düzenlenebilir hale getirdik. Bu ayarlar harika çalışıyor. Daha çok şey ekleyeceğiz, beklemede kalın.” diyerek geliştirmelerin, güncellemelerin süreceğini dile getirdi.

Ekip, ürünün kargolarını hızlandırdığını, bunun için çalışmalara başlandığını belirtti. Artık yılın ikinci çeyreğine girdik, biraz hızlanması herkesi mutlu edecektir.

Steam Deck ile ilgili daha fazla güncellemeyi bu blog yazısından okuyabilir, ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Cihaz ile ilgili detaylı bir incelemeden sonra edindiğim bilgileri de yine buradan paylaşacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu