Rehber

Valorant’ta Fade Nasıl Oynanır: Yetenekler ve Püf Noktalar

Valorant’ta Fade Nasıl Oynanır: Yetenekler ve Püf Noktalar rehberimiz sizlerle. Valorant’ta Fade çıkalı daha birkaç gün olmasına rağmen nasıl oynanacağını hakkında bir fikriniz yoksa bu rehber tam da size göre. Valorant’taki en yeni ajanın yeteneklerini ve en iyi haritalarını anlamanıza yardımcı olacak kılavuzumuz sizlerle.

Bölüm 4’ün 3. Perdesi birkaç gün önce Valorant’ta yayına girdi ve oyuna çok sayıda değişiklik de getirdi. Fade, Valorant’ta bir Başlatıcı ajan olduğu için, saldıran yarıda düellocuların bomba alanlarına saldırması için yer açabilme özelliğine sahip. Alternatif olarak, Fade, bir Sova veya Skye gibi bir bomba alanını savunurken veya yeniden ele geçirirken düşman istihbaratını kolaylıkla temizleyebilir.

Fade’in yeteneklerine bakmadan önce, bu ajanın bazı yeteneklerinin “iz” adı verilen yeni bir zayıflatma uyguladığını bilmenizde fayda var. Bu, yerdeki karanlık ve bağlantılı bir çizginin sizi etkilenen düşmanlara yönlendireceği anlamına geliyor.

Valorant'ta Fade Nasıl Oynanır: Yetenekler ve Püf Noktalar

Valorant’ta Fade Nasıl Oynanır: Yetenekler ve Püf Noktalar

Bununla birlikte, Valorant’taki tüm Fade yetenekleriyle birlikte maliyetleri şunlardır:

1.Yetenek – Prowler (C) – 300 Kredi – 2 Maks Yük

Fade’i Raze’in müzik kutusu gibi hareket eden, ancak Skye’ın flaşı gibi kontrol edilebilen bir yaratıkla donatılması onu bir adım öne çıkarıyor. Prowler bir düşman tespit ederse, onlara tutunur ve tıpkı Omen flaş/paranoya zayıflatması gibi bir yakın görüş zayıflatması uygular.

Buna ek olarak, Prowler’ınız bir iz bulursa, iz boyunca iki kat daha hızlı hareket edecek. Sonuç olarak, Fade’in yetenekleri akıllıca kullanılabilir ve etkinliklerini artırmak için birbiri ardına kullanmanız gerekmekte.

2.Yetenek – Ele Geçirme (Q) – 200 Kredi – 1 Maks Şarj

Fade’i 1,5 saniye sonra otomatik olarak yere düşen bir küresi bulunuyor. Ancak yetenek tuşuna tekrar basarsanız küre hemen yere düşer.

Düşürdükten sonra Yakala, yarım saniyelik bir gecikmeden sonra etkinleşir ve herhangi bir düşmanı etki alanında yakalamanızda size yardımcı oluyor. Ele geçirilen düşman 75 bozunma debuff’ına maruz kalacak, sağır olacak ve sonraki 5 saniye boyunca bölgeden kaçamayacaktır.

Bundan sonra, HP’nizin, bir Viper zayıflatıcısının nasıl çalıştığına benzer şekilde, ilk 75 bozunma zayıflatmasından sonra artmaya devam edeceğini de unutmayın.

Valorant Fade Süper Yetenek 3 – Haunt (E) – Serbest – 40 Saniye Yeniden Doldurma

Fade’i 1,5 saniye sonra yere düşen fırlatılabilir bir küre ile donatıyor. Yere düştüğünde, küre korkunç bir yaratığa dönüşür ve düşmanlarını görüş alanı içinde ortaya çıkarır.

Düşmanlar duvarlardan ve mini haritadan görülebilir. Ek olarak, açığa çıkan düşmanlar kendilerine uygulanan bir iz debuff’ı da görür.

Önce Haunt’ı, ardından Prowler’ı kullanmak, Fade’in yetenekleri için en etkili kombolardan biridir. İşaretlenen düşmanların, bir Prowler’ın onlara iki kat hızla geldiğini gördüklerinde tepki vermek için çok az veya hiç zamanı olmayacağını deneyince sizler de göreceksiniz.

Valorant Fade Ultimate Yeteneği – Nightfall (X) – 7 Ult Puanı

Fade, nihai yeteneği Nightfall’ı kullandığında, onu sol tıklama ile etkinleşen bir küre ile donatır. Etkinleştirildiğinde, Breach’in nihai gücüne çok benzeyen bir karanlık sis dalgasını düşmanın üzerine gönderecektir.

Nightfall’ın yolunda duran tüm düşmanlar, sağırlığın yanı sıra bir çürümeden etkilenecek. Düşmanların da kendilerine bir izi olacak ve bu da onu şu anda Valorant’taki en iyi Başlatıcı nihai oyunlarından biri yapmaya yetiyor da artıyor.

Valorant'ta Fade Nasıl Oynanır: Yetenekler ve Püf Noktalar

Valorant’ta Fade Oynamak İçin En İyi Haritalar

Fade’in yardımcı kitinin oyunda nasıl çalıştığını anladıktan sonra, onun rolünü anlamak da oldukça önemli. Fade, oyunda Skye, KAY/O, Sova ve Breach gibi mevcut olanlara katılan bir Başlatıcı ajan olarak görülüyor.

Bazı bireysel oyunları gerçekleştirmek için Fade’i kullanmak, zamanlamaya ve oyun anlayışınıza oldukça fazla bağlıdır bunu dikkate alarak oyunda ki konumunuzu belirlemeniz gerekiyor. Ancak amacınız ekibiniz için olabildiğince fazla bilgi toplamak, açıları netleştirmek ve düşman Operatörleri için ekibinizin düellocularına daha kolay bir giriş sağlamak olduğunu da unutmamalısınız.

Bununla birlikte, Valorant’ta Fade oynamak için en iyi haritalar şunlar:

  • Haven
  • Ascent
  • Fracture
  • Icebox

Valorant sistem gereksinimleri minimum

  • İşletim sistemi: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 64-bit
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400 (Intel), Athlon 200 GE (AMD)
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran kartı: Intel HD Graphics 4000 ya da AMD Radeon R5 200
  • Ekran kartı belleği: 1 GB VRAM

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli. Valorant Fade hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz Valorant’ın resmi internet sitesinde yama notlarına bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu