Haberler

Valorant v4.09 Yama Notları Neleri İçeriyor?

Valorant v4.09 Yama Notları Neleri İçeriyor? Valorant için gelen yeni bir güncelleme v4.09, Fade ve Chamber’da bazı küçük değişiklikler getirmenin yanı sıra bazı küçük sorunları da gidereceğe benziyor. Valorant Act 3 Episode 4 devam ederken Riot Games, rekabetçi oyun için mevcut Temsilci havuzunu dengelemek için bazı düzenlemeler getirmeye hazırlanıyor.

Yamalar veya güncellemeler, Riot Games’in Valorant’ı düzgün bir şekilde güncellemesini sağlayarak oyunu dengede tutmalarına imkan tanıyor. Ek olarak Valorant’ın olabildiğince hatasız ve sorunsuz kalmasını sağlamak için sıkça güncellemeler ve yama notları geliyor.

Valorant v4.09 Yama Notları Neleri İçeriyor?

Son Valorant yaması 4.09 sürümü, iki aracıya bazı küçük değişiklikler getiriyor buna ek olarak ise bazı küçük aksaklıkları da gideriyor. İşte en son Valorant güncellemesi için yama notlarını sizler için paylaşıyoruz.

Valorant yama notlarını paylaşmadan önce, bazı Oda değişiklikleri daha geleceği konusunu sizlere söyleyelim. Valorant Baş Ajan Tasarımcısı Jay Watford ve Valorant’ta Oyun Tasarımcısı olan Dan Hardison, Chamber şunları paylaştı:

Tüm Temsilcilerimiz gibi, kadroda Chamber için keskin güçlü ve zayıf yönler belirlemek önemlidir. Onu silah cephaneliği için alır ve ayrılırsanız, akranlarının üstün olduğu bir güçten (tuzaklar veya duraklar gibi) vazgeçiyormuş gibi hissetmelisiniz. Her zamanki gibi, şimdi tüm gözler Oda’daki değişikliklerde ve savunmada hücuma göre orantısız bir şekilde acı çektiğini görürsek buna uyum sağlayacağız.

Valorant v4.09 Yama Notları Neleri İçeriyor?

Bunun dışında Valorant v4.09’daki mevcut değişiklikler ise şunlardır:

Temsilci Değişiklikleri

Fade

 • Nightfall (X) – Artık Fade’in ultisini kullanırken diyagonal duvarlarda daha az titreyen doku göreceksiniz. Ayrıca ek netlik ve görsel etki için VFX eklendi.
 • Yakala (Q) – 1p ve Ajan seçiminde daha dinamik bir sunum için kürede VFX değişikliği getirildi.

Chamber

 • Trademark
 • Maliyet arttı 150>>>200
 • Ücretler düşürüldü 2>>>1
 • Ses aralığı artırıldı

Rekabetçi Güncellemeler

 • Parti Lideri Transferi — Artık partinizin liderliğini değiştirebileceksiniz.
 • Mevcut parti lideri, sorumluluğu devretmek istediği oyuncunun adına sağ tıklayıp açılır menüden “Lider Yap”ı seçilebilir olacak.

Kullanıcı ara yüzünde bir dizi küçük ince ayar ve güncelleme getiriliyor.

E-spor Özellikleri

 • Skor Tablosunu açıp kapamak için Gözlemci özelliği eklendi.

Hata düzeltmeleri

 • Jett’in Tailwind’inin bir Cloudburst dumanını büktükten hemen sonra kullanıldığında bazen kullanılamamasına neden olan bir hata giderildi.
 • Jett’in nihai göstergesinin bazen tüm kunai’leri ateşledikten sonra aktif kalmasına neden olan bir hata düzeltildi.
 • Skye’s Trailblazer veya Sova’s Owl Drone gibi yetenekler ‘kullanım’ tuşu kullanılırken etkinleştirildikten sonra istenmeyen bir ‘kullanım’ girişinin olabileceği bir sorun çözüldü.

Valorant v4.09 Yama Notları Neleri İçeriyor?

Bunlar, en son Valorant v4.09 güncellemesinde yapılan değişikliklerdir.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

 

Başa dön tuşu