Haberler

Unreal Engine 5 Tanıtıldı!

Epic Games, oyun dünyasının oldukça popüler olan grafik motoru Unreal Engine 5'i resmi olarak tanıttı.

Unreal Engine 5 Tanıtıldı!  Epic Games tarafından 13 Mayıs 2020’de duyurulan ve Mayıs ayında erken erişime açılan Unreal Engine 5, oyun dünyasının büyük bir merakla beklediği bir hale geldi. Daha önce görülmemi grafikleriyle alanında en büyüğü olmayı hedefleyen oyun grafik motoru için sonunda herkesin beklediği gün geldi.

Tanıtımı yapıldıktan iki ay sonra Unreal Engine 5, geçen süre içerisinde yayınladığı videolarla oyun dünyasında iddialı adımlar attığını göstererek büyük yankı uyandırmayı başardı. Oyun geliştiricileri State of Unreal etkinliğinde tanıtılan oyun grafik motorunu artık kullanabilecekler.

Unreal Engine 5 Tanıtıldı!

Unreal Engine 5, üstün performans ve yükseltilmiş bir kullanıcı arayüzü sunmasının yanı sıra birçok iyileştirme ile birlikte geliyor. Gördüğünüzde sizin de hak vereceğiniz bir gerçeklik sunan oyun grafikleri merakla bekleniyor.

UE5’te bulunan Nanite geometri sistemi, üreticilerin zarif bir şekilde ölçeklendirme yapabilme ve oynanabilir kare hızlarını koruma gibi özellikleri milyonlarca çokgen içeren nesneleri kullanmalarına olanak tanıyarak ortaya çıkarıyor.

Unreal Engine 5 Tanıtıldı!

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Fortnite, EU5 ile çalışma kararı aldığını duymuşsunuzdur. Buna ek olarak Epic Games, Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss‘un da bulunduğu The Matrix Awakens‘ın demosunu yayınlamıştı.

Unreal Engine 5 Tanıtıldı!

Unreal Engine 5, geride bıraktığımız yıl içerisinde merak uyandıracak oldukça fazla adım attı. Görselliği bir adım öteye taşıyacak olan oyun motoru, 2023 yılında çıkması planlanan Black Myth: Wukong oyununda da kullanılacak. Öyle görünüyor ki yeni çıkacak oyunların grafik kalitesi oldukça nefes kesici olacak.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu