Haberler

Ubisoft Ses Getirecek 4 Oyunu İptal Etti!

Ubisoft, Splinter Cell VR oyunu da dahil olmak üzere merakla beklenen 4 oyununu iptal ettiğini deklare etti.

Ubisoft, Splinter Cell VR oyunu da dahil olmak üzere merakla beklenen 4 oyununu iptal ettiğini deklare etti.

Ubisoft‘tan çok üzücü bir haber geldi. Oyun iptalleri sektörde yaygın bir konum halini aldı. Zaman geçtikçe, firmalar gereksiz riskler almak yerine pek fazlaca oyunu rafa kaldırdı. Fransız oyun devi çokça eleştirilse de büyük bütçeli oyun mevzusunda en üretken firmalardan bir tanesi ve milyonlarca hayranı mevcut.

Bugün şirketin finansal kazanç çağrısı vardı ve gösterilen raporla beraber oyun devinin hayranlarının sindirmesi gereken bir ton haber geldi. Avatar: Frontiers of Pandora’nın 2023-2024’e erteleneceği duyurusunun yanı sıra, Splinter Cell VR, Ghost Recon Frontline ve iki duyurulmamış oyun geliştirmelerinin tamamen iptal edildiği belirtildi.

Ubisoft Ses Getirecek 4 Oyunu İptal Etti!

Ubisoft

Oyunseverlere Kötü Haber

İptal edilen ilk iki proje uzun süredir yapım ve tasarım sürecindeydi. Splinter Cell VR, 2020’de Oculus başlıklarında piyasaya sürülecek Assassin’s Creed VR oyununun yanı sıra Ubisoft tarafınca resmi olarak duyurulmuştu. Ghost Recon Frontline, 2021’de duyurulmasından sonra, serinin malum standart taktik FPS oyunundan tamamen ayrılarak Battle Royale konsepti kullanacaktı. İptal edilen iki duyurulmamış oyun ise gizemini korumaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir: Wordle Nedir, Nasıl Oynanır?

İptaller, Ubisoft’un finansal piyasadaki değişikliği ayrım etmesinden sonrasında geldi çünkü kazanç çağrısı bu hissi fazlasıyla yansıttı. Rainbow Six Siege, yedinci içeriğinin lansmanı ile şirket için iyi ve başarılı bir performans gösterdi ve Assassin’s Creed, Assassin’s Creed Origins ve Assassin’s Creed Odyssey için gelecek nesilde yapılabilecek güncellemelerin dışında Assassin’s Creed Valhalla’nın aldığı çokça içerik nedeniyle büyük bir finansal başarı yakaladı.

Ubisoft

Duyurularla alakalı olarak hayranların tepkisi karışıktı. Çoğu fanatik, Tom Clancy oyunlarının Ubisoft’un nezareti altında vakit arasında iyi mi değişmiş olduğu ışığında Ghost Recon Frontline‘ı fazlasıyla eleştirdi. Bununla beraber, Splinter Cell için bir VR sürümünün potansiyeli, Sam Fisher’ın ikonik gece görüş gözlüklerini bir VR alanında takma hissine dayanarak büyük ihtimalle iyi sonuç vereceğinden merak uyandırıcıydı.

Başa dön tuşu