Rehber

Twitch Hesap Silme Nasıl Yapılır

Twitch Hesap Silme Nasıl Yapılır? sorusunun cevabı ve detaylı bir rehber ile karşınızdayız. Twitch, açık ara en popüler oyun akışı platformu olarak görülüyor, fakat herkes böyle düşünmüyor. Twitch’i yükleyen ancak hesabını artık istemeyen kişilerden biriyseniz, bu rehber tam da size göre. Bu yazımızda, hesapla ilgili diğer yararlı bilgilerle birlikte, kullanılabilir olduğu birçok platform için bir Twitch hesabını nasıl sileceğinizi adım adım göstereceğiz.

Windows veya Mac’den Twitch Hesabı Nasıl Silinir?

Twitch hesabınızı silme işlemini doğrudan Twitch sayfanızdan yapamazsınız. Bunu yapabilmek için Twitch’in hesap silme özelliğine doğrudan bir bağlantıya ihtiyacınız olacak. Hesabınız silindiğinde, mevcut abonelikleriniz, takipçileriniz ve videolar dahil olmak üzere ilgili tüm bilgilerinizin silineceğini de unutmayın. Hala devam etmek istiyorsanız, aşağıda ki adımları takip edebilirsiniz:

Twitch hesabınıza giriş yapın.

 

Hesap silme sayfasına geçmek için bu bağlantıya tıklayın.

 

Silmek istediğiniz hesabın adını yazın.

Twitch Hesap Silme Nasıl Yapılır

İsteğe bağlı olarak, hesabınızı silmek istediğiniz nedeni de yazabilirsiniz.

Twitch Hesap Silme Nasıl Yapılır

Hesabı Sil düğmesine tıklayın.

Twitch Hesap Silme Nasıl Yapılır

Bir onay penceresinde şifrenizi girmeniz istenecektir, bunu yapın ve Doğrula’ya tıklayın.

Twitch Hesap Silme Nasıl Yapılır

Twitch hesabınızın silindiğini belirten bir mesajla ana sayfanıza yönlendirileceksiniz. İşlemi tamamlamak için başka bir yere gidin veya bu sayfayı yenileyin.

Hesabınız şimdi silinmiş olacaktır.

iPhone’dan Twitch Hesabı Nasıl Silinir?

Twitch’in birçok özelliği bulunuyor fakat hesap silme konusunda Twitch kullanıcılarını kaybetmemek için elinden geleni yamış gibi gözüküyor. Hesap silme seçeneği, uygulamanın mobil sürümünde mevcut değil. Bir iPhone kullanıcısıysanız hesabınızı silmek isterseniz, yine de bir web tarayıcısında hesap silme sayfasına erişmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için şu adımları izlemeniz yeterli:

 1. Twitch uygulamanızı açın ve giriş yapın.
 2. Mobil tarayıcınızı açın ve bu bağlantıya gidin.
 3. Yukarıda verilen Windows veya Mac talimatlarında verilen hesap silme işlemine devam edin.

Android Cihazdan Twitch Hesabı Nasıl Silinir?

Twitch, platforma bağımlı olmayan bir uygulamalardan biridir. Bu sebeple, hesabınızı bir Android cihazda silmek, bir iPhone’da yapmakla aynı işlem kadar kolay ve basittir. Mobil uygulamanın kendisi doğrudan özelliğe sahip değil ve bu nedenle hesap silme bağlantısına erişmeniz gerekiyor. Yukarıdaki iPhone bölümünde verilen talimatlara bakarak ilerleyebilirsiniz.

Twitch Hesap Silme Nasıl Yapılır

Twitch Hesabınızı Nasıl Devre Dışı Bırakırsınız

Twitch hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine, yalnızca belirli bir süre için devre dışı bırakmak istiyorsanız, bu işlem hesap silmekten daha kolay. Bunu yapmak için aşağıda ki adımları izleyebilirsiniz:

Masaüstü Bilgisayarda Twitch Hesabınızı Devre Dışı Bırakma

 1. Twitch hesabınızı açın ve oturum açın.
 2. Ekranın sağ üst köşesindeki Profil simgenize tıklayın.
 3. Açılır menüden Ayarlar’ı seçin ve tıklayın.
 4. Twitch Hesabınızı Devre Dışı Bırakma sekmesini görene kadar aşağı kaydırın.
 5. Hesabı Devre Dışı Bırak sayfası bağlantısını tıklayın.
 6. Devre dışı bırakmak istediğiniz hesabın adını yazın. İsteğe bağlı olarak, hesabınızı neden devre dışı bırakmak istediğinizi de yazabilirsiniz.
 7. Hesabı Devre Dışı Bırak ‘a tıklayın.

Görünen açılır pencerede şifrenizi yazın ve ardından Doğrula’ya tıklayın. Daha sonra hesabınızın devre dışı bırakıldığına dair bir mesaj alacaksınız.

Mobil Cihazda Twitch Hesabınızı Devre Dışı Bırakma

Hesap silmede olduğu gibi, hesabı devre dışı bırakma özelliği mobil uygulamanın kendisinde mevcut değil. Twitch hesabınızı bir mobil cihazda devre dışı bırakmak için mobil web tarayıcı uygulamanızı açın ve ardından yukarıda verilen Twitch hesabınızı masaüstü bilgisayarda devre dışı bırakma konusunda verilen adımları izleyin.

Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda Twitch, takipçi listeniz, takipleriniz ve hesabınızda olabilecek tüm videolarla birlikte özel bilgilerinizin kayıtlarını tutmaya devam eder. Bu, fikrinizi değiştirir ve eski hesabınızı geri almak isterseniz, bunu yeniden etkinleştirerek yapabileceğiniz anlamına geldiğini unutmayın.

Twitch Hesabınızı Nasıl Yeniden Etkinleştirebilirsiniz?

Hesabınızı yeniden etkinleştirmek isterseniz, bunu bir web tarayıcısında aşağıdakileri adımları izleyerek yapabilirsiniz:

 1. Twitch’i açın.
 2. Oturum açma penceresinde, devre dışı bırakılmış kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
 3. Cari hesabın devre dışı bırakıldığını bildiren bir mesaj görünecek, Yeniden Etkinleştir’e tıklayın.
 4. Hesabın yeniden etkinleştirildiğini bildiren başka bir mesaj alacaksınız. Twitch ana sayfasına ilerlemek için Devam’a tıklayın.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Başa dön tuşu