İncelemelerPC

Tiny Tina’s Wonderlands Mini İnceleme

Birçok oyun sever tarafından merakla beklenen Tiny Tina’s Wonderlands, 25 Mart 2022 tarihinde piyasaya sürülerek sonunda kendisini bekleyenler ile buluştu. Gearbox Software firmasının geliştirdiği oyun, serinin önceki dinamiklerini de yine bünyesinde barındırıyor. Oldukça eğlenceli bir oynanışa sahip olduğu daha ilk anlardan hissedilen oyun PC, Playstation 5, Playstation 4, Xbox X / S ve Xbox One platformlarında çıkışını gerçekleştirdi.

Gearbox Software firmasının başyapıtlarından biri olan oyun Borderlands’ten tanıdık bir oluşuma dayanıyor. Oyundaki karakterimizin dünyasının da özenle hazırlandığını bize net bir şekilde gösteriyor.  Tiny Tina ve arkadaşlarının eğlenceli diyalogları ve dostlukları ile keyifli bir oyun hikayesi ortaya çıkarılmışken, bir masa oyununda karakterin hayal dünyasına davet edildiğimizi görüyoruz. 

Tiny Tina’s Wonderlands

Tiny Tina’nın Fantastik Güçleri!

Oyunda Tina’nın sahip olduğu fantastik güçleri ve bunu zamanla değiştirebildiğini gördüğümüz birçok özellik tüm oyunun hatlarını oluşturuyor. Örnek verecek olursak Tina hayal gücünü ve fantastik güçlerini kullanarak sıradan bir yeri büyülü bir krallığa dahi dönüştürebiliyor. Eğlenceli ve fantastik kurgusu Tina’nın arkadaşlarına da yansımış durumda. Onlar da dünyayı etkileyecek birçok konuda üstün güçlerini ve hayal gücünü kullanabiliyorlar. Bu kadar fantezi başta kulağa saçma gibi geliyor olsa da aslında çok başarılı şekilde yazılıp çizilmiş… 

Eğlenceli Görevler!

Birbirinden aksiyon dolu savaşlara girmeden önce size verilen görevler de mizahi bir şekilde tasarlanarak, oyundaki eğlenceyi üst seviyelere çekmeyi başarmış. Borderlands’ten aşina olduğumuz birçok silahın aksine aynı zaman da bu sefer birçok büyü seçeneği de cephaneniz arasında bulunuyor. Silah ve savaş efektleri tıpkı Borderlands’daki gibi son derece etkili fakat bu sefer savaşlarda kullandığınız silahlar ile çok daha fazla kombinasyon yapma ihtiyacı duyabilirsiniz. Savaşlarda o kadar farklı saldırılarla karşılaşıyorsunuz ki sizinle savaşan Wyvern isimli evcil hayvanınız ile aynı anda büyü gücünüzü kullanmak isteyebilirsiniz. Ya da bir asit tabancası ile bazı patlayıcıları aynı çatışmanın içinde kullanma ihtiyacı duyabiliyorsunuz. Hatta çok güçlü silahlarla saldırmış olmama rağmen ölmeyen düşmanların üzerine bir de deprem saldırısı gerçekleştirerek onlardan zor da olsa kurtulabildiğimi hatırlıyorum. 

Oyunda bazen düşmanlarınız ganimetler düşürebiliyor ve siz bu ganimetleri toplayarak savaşın seyrini değiştirecek güçlü bir avantaj yakalayabiliyorsunuz. 

Tiny Tina’s Wonderlands

Özel Güçlere Sahip Silah Tasarımları!

Oyundaki silahların birçoğu oldukça farklı ve fantastik dizayn edilmiş. Bazen nadir kullanılabilen silahları açtığınız da düşmanın üzerinde büyük bir yıkıma sebep olabiliyorsunuz. Bu silahlar için gizli yerleri bulmak adına daha fazla oyun içerisinde araştırma yapma güdünüz de hep diri kalıyor. Bu silahlara ve büyülere sahip olabilmek için oyunun haritasını bütünüyle keşfetmekten hiç sıkılmayacağınıza da emin olabilirsiniz.

Tiny Tina’s Wonderlands fragmanı

Tiny Tina Wonderlands bütünüyle eğlenceli ve heyecan dolu bir oyun olarak karşımıza çıkmayı başardı. Borderlands’dan tanıdığımız karakterimizin başrolde olması da Borderlands sevenleri bu oyuna çok daha yakın hissettirecektir. Tiny Tina Wonderlands’ı oynamak bize büyük bir keyif verdi ve bizden gerçekten yüksek bir not aldı diyebiliriz. Belki ilerleyen dönemlerde Tiny Tina üzerine yazılan başka oyunlarla da karşılaşabiliriz.

En İyi PlayStation 5 oyunları 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu