Haberler

Prince of Persia: The Sands of Time Remake, 2023 sonrasına ertelendi

Ubisoft şirketinin 2003 senesine ait Prince of Persia: The Sands of Time oyununun remake versiyonu, 2023 sonrasına ertelendi. IGN tarafından açıklandığı üzere, ön siparişler oyuncular tarafından iptal ediliyor olsa da oyun hala geliştirilmeye devam ediyor. Oyunun çıkış programında yapılan değişiklik, şu anda Ubisoft Montreal cephesinde ele alınan geliştirmesine bağlandı. Ubisoft, yaptığı açıklamada bi anlamda, “Sonuç olarak, artık bir 2023 yılını hedeflemiyoruz ve oyun bu sebepten ötürü ön siparişlerden kaldırıldı.” dedi.

Ubisoft Montreal The Sands of Time projesini devraldı 

Firmanın yaptığı açıklamalar, “Oyuncular ön siparişlerini iptal etmek isterlerse perakendecileriyle iletişime geçmeliler. Geliştirme ilerledikçe proje hakkında yeni bilgiler de verilecek.” şeklinde sonlandı. Bahsi geçen remake ilk önce Eylül 2020 içerisinde, 40 dolarlık bir bütçeyle satılacak bir tam ölçekli remake olarak duyuruldu. Sonradan Ocak 2021 için çıkış tarihi verildi, fakat bu birkaç ay ertelendi, daha sonra süresiz olarak ertelendi ve ardından 2022 tarihi işaret edildi. 2022 Mayıs ayı içerisinde ise Ubisoft Montreal, oyunun geliştirmesini Ubisoft Pune ve Ubisoft Mumbai stüdyolarından devraldı. Ubisoft Montreal, 2003 senesinde orijinal oyunu geliştirmiş ve piyasaya sürmüş olan stüdyo aynı zamanda ve görülüyor ki bu işi ustasının elinden göreceğiz yine.

Ubisoft Pune ve Ubisoft Mumbai stüdyolarının içerisinde birçok farklı sorunun yaşandığı daha önce belirtilmişti. Stüdyolar aynı zamanda Prince of Persia: The Sands of Time Remake gibi bir projenin de altından kalkabilecek bir güce sahip değil gibi duruyordu. Ubisoft ise sanırım bu sebepten dolayı sorumluluğu en büyük stüdyolarından biri olan Ubisoft Montreal tarafına devretti. Peki, yaşanan bu gelişme hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyor olacağız efendim.

İlginizi Çekebilir: Stade Of Play Etkinliğinde Gösterilen Oyunlar 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu