İncelemeler

The Lost Wild: Bir Dinozorlu Korku Oyunu

Jurassic Park etkisi ve hissiyatı veren The Lost Wild, dinozorların yer aldığı hayatta kalma ve macera türünde bir oyun.

Jurassic Park etkisi ve hissiyatı veren The Lost Wild, dinozorların yer aldığı hayatta kalma ve macera türünde bir oyun.

The Lost Wild: Bir Dinozorlu Korku Oyunu

The Lost Wild merkezinde dinozorların yer aldığı hayatta kalma ve macera türünde bir oyun. Bu hali ile tabii ki Jurassic Park serisini olduğundan çok andırıyor. Oyunun arkasında Great Ape Games isimli yeni bir ekip bulunuyor.

Son dönemde bu tarz ekiplerin yaptığı iLL ve Day Before gibi çıkışı belirsiz tarihlerde olan oyunlar görüyoruz fakat bu oyunun en büyük farkı ise arkasında sağlam ve güvenilir bir firma olması. Dağıtımını Edith Finch, Journey, Outher Wilds ve gündemden düşmeyen oyun Stray’in Annapura Interactive şirketi yapıyor.
FPS türündeki oyunda henüz sebebini bilinmeyen bir nedenden ötürü dinozorların var olduğu bir hikaye bizi bekliyor olacak.

Dünyanın nasıl bu hale geldiğini öğrenme gibi bazı gizem unsurları hikayeye bolca eklenmiş. Ayrıca elimizde bulunan pusula ile dinozorların yer aldığı devasa ormanda yolumuzu bulmaya çalışma başlı başına bir gerilim kaynağı diyebiliriz. Bunun dışında elimizde bir radyo da bulunuyor ve Firewatch’ta olduğu gibi gizemli sesin direktifleri ile merak unsuru da oyuna eklenmeden geçilmemiş.

Oyun tesislerin, yıkıntıların olduğu bir ormanda geçecek ve burada farklı dinozor türleri ile sık sık karşılaşacağız. Tabi bu en vahşi yaşam formları olunca hayatta kalmanın oldukça ağır basacağını tahmin etmek zor değil.

Yapım ekibi bu alanda oyunu biraz Alien Isolation tarzında yapmayı tasarlamış gibi gözüküyor. Çünkü oyun boyunca dinozorları şaşırtacak işaret fişeği gibi silahlara sahip olsak da özellikle vahşi türler bir Xenomorph gibi üzerimize saldırıda bulunacak. Onlardan kaçmanın tek yolu ise gizlilik öğelerinde bulunuyor olacak. Tabi oyunda besin zincirinin en altında bulunarak çoğu durumda gizlenmemiz ya da kaçmamız gerekecek.

The Lost Wild

Tabii oyun boyunca dinozorlar ile köşe kapmaca oynamak dışında başka görevlerimiz de bulunacak. Oyunda üzerinde durulan bir diğer ayrıntı da keşfetme dinamikleri. Hem orman alanında hem de terk edilmiş tesislerde hikayeyi en ince detayına kadar öğreneceğiz. Bunun yanında hayatta kalma şansımızı yükseltecek bazı eşyalar da bu keşfetme esnası sayesinde bulunabilecek.

Son olarak oyunun grafiklerinden de bahsetmek gerekir çünkü oldukça güzel ve kaliteli gözüken bir atmosfere sahip. Zaten Jungle atmosferi her zaman dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Sık ağaçlar, yemyeşil ama bir o kadar da basık atmosfer oyunun hayatta kalma kısmını fazlasıyla vurgulamayı başarmış. Dinozor tasarımları da güzel olmakla birlikte bir o kadar korkutucu duruyor diyebiliriz.

2024’De Çıkması Bekleniyor

Henüz The Lost Wild hakkında çok fazla detay sahibi olmadığımız The Lost Wild’la ilgili ilk bilgiler şimdilik bu kadar. Oyunun çıkış tarihi henüz belli değil ama oynamak için muhtemelen 2024 yılını beklememiz gerekecek gibi gözüküyor. Dikkat çekmeyi başaran bu oyunun PC ve konsollara geleceği de açıklanmış durumda.

İlginizi Çekebilir: Roller Champions İncelemesi

Başa dön tuşu