İncelemeler

The Last of Us Remake Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Yakında yayınlanması beklenen popüler aksiyon-serüven oyunu olan The Last of Us Remake ile alakalı merak ettikleriniz için yazımıza bir göz atın.

The Last of Us Remake Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Yakında yayınlanması beklenen popüler aksiyon-serüven oyunu olan The Last of Us Remake ile alakalı merak ettikleriniz için yazımıza bir göz atın.

The Last of Us, Playstation 3’te en fazla oynanan ve küçümsenilmeyen oyunlardan yalnızca bir tanesiydi ve şimdi The Last of Us Remake (Part I) ile beraber bu oyunu yeni nesil konsollarda oynama şansını yakalayabileceğiz. Orijinal oyun PS3 konsolları için 2013’te yayınlanmıştı.

Daha ilkin sızdırılan birçok bilgiye rağmen oyunun geliştiricisi Naughty Dog, Haziran ayına kadar The Last of Us Remake için resmi bir izahat yapmaktan uzak durmuştu. Oyunun fanatikleri için merakla beklenen resmi duyuru 10 Haziran’da Summer Game Fest 2022 sırasında gelmişti.

Oyunun tekrar imal işi ilk başta öteki Sony stüdyoları tarafından ele alınmıştı sadece nihayetinde oyunun orijinal geliştiricisi olan Naughty Dog’a tekrar geri verildi. Joel ve Ellie’nin hikayesini esasen biliyor olsak da PS5’in bu yeniden yapımı (remake) sürüme getireceği pek oldukça yeni geliştirme ve yenilikleri mevut. İşte The Last of Us Remake’i hakkındaki edindiğimiz tüm bilgiler!

The Last of Us Remake: Çıkış Zamanı

The Last of Us Part I’in resmi çıkış zamanı Summer Game Fest etkinliği anında şaşırtan bir duyuruyla açıklanmıştı. Oyuncular, 2 Eylül 2022‘de Joel ve Ellie’nin efsanevi hikayesine daha realist ve canlı bir biçimde dahil olacaklar.

Bu tarih ayrıca sızdırılan detayları de bununla birlikte doğrulamış oldu. Çıkış zamanı ile ilgili çeşitli sızıntılar daha ilkin Wario 64 isimli Twitter kullanıcısının PlayStation mağaza listesinde yanlışlıkla erkenden yayınlanan birtakım görseller ve fragman videosu bulup yayınlamasıyla gelmişti.

Yayınlanacak Platformlar

The Last of Us Part 1 remake’in aynı anda olmasa da hem PS5 hem de PC’de yayınlanacağı resmi bir halde onaylandı. Oyun ilk olarak belirtilen tarihte Playstation 5 için çıkış yapacak. Ardından birkaç sene içinde de PC için gelmiş olacak.

Yeni nesil PS5 konsolunun orijinal oyunu en iyi sürüme haiz olması açısından tüm özellikler oyuna eklenecek.

The_Last_Of_Us_Remake

Oyunun PS5 için tekrar yapılmasıyla beraber oyuna, geliştirilmiş grafikler ve yeni kontroller de dahil olmak üzere birçok yeni ve güncel özellik gelecek. Yayınlanan 11 dakikalık oynanış videosunda yeni ve değişik bir mekan veya dövüş sahnesi gözükmedi. Ancak gelişmiş grafikler, fizik, karakter modelleri, animasyonlar, speedrun modu ve Al geliştirmeleri şeklinde yeni özelliklerden sık sık bahsedildi.

Çok Oyunculu Modu (Multiplayer)

Orijinal The Last of Us, oyuncular içinde fazlasıyla sevilen, Factions adlı fazlaca oyunculu modu arasında barındırıyordu. Bu mod, The Last of Us Part II’den çıkarıldı ve ile alakalı pek duymadığımız bağımsız bir oyuna evrildi.

Yani çok oyunculu mod, 2 Eylül’de çıkacak olan remake versiyonunda bulunmayacak. Ancak çok oyunculu bağımsız bir oyun biçiminde piyasaya sunulacak.

Left Behind DLC Paketi

The Last of Us, ana hikayenin öncesinde geçen ve Ellie’yi konu alan Left Behind isminde bir DLC paketine sahipti. Bu DLC paketi, oyunun remake versiyonunda temel oyuna otomatik olarak dahil olacak.

The_Last_Of_Us_Remake

Ön Sipariş Sürümleri

The Last of Us Part I’i resmi PlayStation mağazasından ön sipariş verebilirsiniz. The Last of Us Part I, Standart ve Digital Deluxe olmak suretiyle iki sürüm halinde piyasaya sunulacak.

Standart Sürüm – 699 TL

  • The Last of Us tam hikâye (PS5)
  • Left Behind ana oyun öncesi kısmı(DLC)

Digital Deluxe Sürümü – 789 TL

  • The Last of Us tam hikâye (PS5)
  • Left Behind ana oyun öncesi kısmı(DLC)
  • 2 yetenek geliştirmesi (erken açılır)
  • Tabanca/tüfek geliş. (erken açılır)
  • Patlayıcı oklar (erken açılır)
  • Koyu Mavi Filtresi (erken açılır)
  • Speedrun Modu (erken açılır)
  • Altı tabanca kaplaması (erken açılır)

En Çok Satan Listesindeki 10 Oyun Konsolu

Başa dön tuşu