Haberler

The Callisto Protocol Yanlış Fiyatlandırmaya Uğramış Olabilir! 60 Dolarlık Oyun Steam’de 92 TL!

The Callisto Protocol, PlayStation State of Play canlı yayınında gösterildi. Dead Space benzeri korku oyununun çıkış tarihi ve oynanış görüntüleri oyuncularla paylaşıldı.

Üçüncü şahıs (FPS) hayatta kalma korku oyunu olan The Callisto Protocol, 2 Aralık 2022‘de oynanabilir olacak. Geliştiricisi Striking Distance Studios, Dead Space’in yaratıcısı olan Glen Schofield tarafından kuruldu. Zaten oyunun karakterlerine ve atmosferine bakılırsa, EA’in meşhur korku serisinden benzerlikler görebiliyoruz.

The Callisto Protocol, Jüpiter’in uydusu olan aydaki fütüristik atmosfeleri, görselleri bile korkunç olan canavarları ve zombi benzeri yaratıkları Dead Space serisine benziyor. Oyunda insanları Biophage olarak adlandırılan korkunç canavarlara çeviren gizemli bir salgında hayatta kalmaya çalışan bir mahkum olan Jacob Lee karakteri ile oynayacağız.

The Callisto Protocol

Schofield, korkunun atmosferle başladığının altını çiziyor özellikle. Bu noktada, aydınlatmalar ve PS5’in 3D ses gibi üstün özellikleri ön planda olacsk. Ayrıca oyun, düşmanların ayak seslerinden silahınızdaki sallamaya kadar her hareketi en ince ayrıntısına kadar Dualsense kontrol cihazının dokunsal özellikleriyle size hissettirecek.

The Callisto Protocol’de ekran başında olacak olan oyuncuları korkunç yaratıklarla yakın dövüşe zorlayan stratejik bir savaş sistemi sunulacak. İlave olarak, menzilli ve yakın dövüşleri tarzını birleştiren GRP adlı bir yerçekimi silahı da oyunda yer alacak. Bu silahla, düşmanları dondurabilir veya çevredeki nesneleri savunma aracı olarak kullanma şansınız olacak.

The Callisto Protocol’un fiyatı belli oldu

The Callisto Protocol, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için çıkış yapacak. Oyun, Steam’de ve PlayStation Store‘da ön siparişe açıldı ve fiyatı ortaya çıktı:

  • Day One Edition (PS4): 529 TL
  • Day One Edition (PS5): 599 TL
  • Digital Deluxe Edition (PS4): 699 TL
  • Digital Deluxe Edition (PS5): 789 TL
  • Day One Edition (Steam): 92 TL
  • Digital Deluxe Edition (Steam): 119 TL

Hikaye odaklı hayatta kalma korku oyunu, PlayStation oyuncularına özel bir ön sipariş ödülüne de sahip. İşte oyunu erkenden satın almaya karar verenler PlayStation tarafından aşağıdaki ödülleri alacaklar:

  • Retro Prisoner Character & Weapons Skin
  • Contraband Pack (PlayStation’a özel)
Kaynak
Psverse Telegram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu