Haberler

Steam Yıllardır Beklenen Özelliği Alıyor!

Steam sonunda Kütüphaneye Ekle butonunu alıyor. Bu özellikle birlikte ücretsiz oyun ve DLC'yi istemek fazlasıyla kolay olacak.

Steam sonunda Kütüphaneye Ekle butonunu alıyor. Bu özellikle birlikte ücretsiz oyun ve DLC’yi istemek fazlasıyla kolay olacak.

Steam Yıllardır Beklenen Özelliği Alıyor!

Popüler oyun servisi Steam, kullananların senelerdir bir özelliği nihayet almaya hazırlık yapıyor. Ortaya çıkan yeni görüntülere göre, çok yakında “Kütüphaneye ekle” butonuna kavuşuyor olacak. Bu buton bilhassa ücretsiz oyun ve DLC’ler için senelerdir beklenmekteydi.

Yaklaşık 18 yaşındaki dijital dağıtım servisi olup, yıllardır içerikleri kütüphaneye ekleme mevzusunda çeşitli şikayetler alıyordu. Şu an ücretsiz olan bir oyunu kütüphanenize eklemek istiyorsanız eğer, oyunu indirme periyodunu başlatmak zorundasınız. Yani direkt olarak oyunu kütüphaneye ekleme seçeneği olmamakta.

Birkaç forumda ortaya çıkan son görsellerde ise senelerdir beklenen “Kütüphaneye Ekle” hususi durumunu alacağını açıkça göstermekte. Artık ücretsiz bir DLC’yi yada oyunu bu buton yardımıyla rahatça kitaplığınıza ekleyebileceksiniz.

Steam

Kütüphaneye Ekle aslında fazlaca basit bir işlev şeklinde görünse de, oyuncuların en büyük taleplerinden biri olduğunu söylemeliyiz. Ücretsiz bir içeriği almak isteyen kullanıcılar, nihayet oyunu indirmeye başlayıp peşinden iptal etmek gibi çeşitli zahmetlerden kurtuluyor olacak.

Reddit’te gündem olmayı başaran yeni özellik şimdilik ancak Steam’in mobil uygulamalarında görülmektedir. Ancak kısa sürede masaüstü sürümüne ve hatta web sitesine eklenmesi de planlar arasında yer ediniyor gibi. Bu yüzden parasız bir DLC yada oyunu kitaplığınıza eklemek çok kolay hale gelecek.

Goblins and Grottos

Zam Şampiyonu Goblins and Grottos

Son zamanlarda dikkat çeken tek haber ise bununla sınırlı değil. Steam uzun bir süredir Türkiye’de oyun fiyatları tavan ediyor. Örneğin, Goblins and Grottos isminde oyun yüzde 878 zamlanarak adeta fiyat artış rekoru kırmayı başardı.

İlginizi Çekebilir: Life is Strange Oyunları Tek Pakette Switch’de!

Siz Kütüphaneye Ekle özelliği hakkındaki ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Başa dön tuşu