Rehber

4 Adımda Steam Oyun İade Nasıl Yapılır?

Steam oyun iade etmek aslında çok basit ve bir kaç adımda tamamlanan bir işlemdir. Tüm oyun dünyasının kalbinin attığı Steam platformunda çok yüksek oranlarda her gün oyun indirilmekte ve oyun severler artık oyun satın alım için genelde bu platformu tercih etmekte. Bazen indirdiğimiz oyun bizi hayal kırıklığına uğratabiliyor ve oyun fiyatlarının da oldukça yüksek olmasından dolayı iade etme isteği söz konusu olabiliyor. Eğer iyi bir ücret ödeyerek satın aldığınız oyundan memnun kalmadıysanız çok da endişelenecek bir durum yok. Çünkü eğer indirdiğiniz bir oyun sizi gerçekten hayal kırıklığına uğrattıysa Steam’de oyun iade edebilmek mümkün. Peki,

Steam oyun iade konusunda müşteri memnuniyetine büyük önem veriyor

Size güncel olarak iade işleminizi nasıl yapabileceğinizi en anlaşılır şekilde bu yazımızda anlatmaya çalışacağız. Steam’de oyun iade edebilmek için öncelikle bazı şartların oluşması gerekiyor. Eğer şartlar karşılanıyorsa oyunu iade etmeniz için hiçbir engeliniz yok. Öyleyse öncelikle bu şartlardan söz edelim:

İlginizi Çekebilir: Yaklaşan 9 Remake Oyun

Steam’de Oyun İadesi İçin Gereken Şartlar:

  • Steam üzerinden oyun iade edebilmek için gereken ilk şart, oyunun Steam üzerinden alınmış olması gerektiğidir. Eğer oyunu başka bir platformdan aldıysanız farklı bir key ile yüklenmiş olduğundan, Steam üzerinden iade edilemez.
  • Oyunu almış olduğunuz tarih 14 günü geçmemiş olmalı. Yani 14 gün içerisinde oyunu iade hakkınız bulunuyor.
  • Son ve en çok dikkat edilmesi gereken şart ise oyunun en fazla 2 saat oynanmış olması gerektiğidir. Eğer toplamda oyunu 2 saatten daha uzun süre oynadıysanız oyunu iade etmek istediğiniz bu talebinizin red edilme ihtimali çok yüksektir. 

Eğer yukarıdaki şartlar sağlanıyorsa oyunu Steam’de iade etmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Steam oyun iadesi için ilk olarak kütüphanenizden iade etmek istediğiniz oyunu seçiyor ve sağ bölümde bulunan Bağlantılar başlığına tıklayarak oradan da Destek başlığına tıklıyorsunuz.
  • Açılan Destek bölümünde iade etmek istediğiniz oyunu hangi sebeple iade etmek istediğinizi soran bazı seçenekler karşınıza çıkacak. Buradaki oyunla ilgili memnuniyetsizliğinizi gösteren seçeneklerden birini seçiyor ya da kısaca oyunu beğenmediğinizi belirtiyorsunuz.
  • İade nedenini seçtikten sonra karşımıza gelen bölümde size yaşadığınız sorun için yardım talebi ya da para iadesi seçeneği sunulacaktır. Bu kısımda para iadesini seçmelisiniz.
  • Daha sonra iade için paranın Steam cüzdanına ya da Steam’e kayıt etmiş olduğunuz kredi kartına iadesini talep ediyorsunuz.
  • Ardından iade talebiniz gönderilecek ve incelenme aşamasına geçecektir. İade talebiniz incelendikten sonra sonucu bildirmek üzere size bir e-posta gönderilecektir. Bu e-postada iade talebinizin kabul edilip edilmediğini öğrenmiş olacaksınız.

Steam iade talebiniz olumlu şekilde sonuçlandıysa eğer para iadeniz 7 iş günü kadar bir süre içerisinde genel olarak gerçekleşmektedir. Eğer 7 iş günü sonunda para iadeniz hala gerçekleşmediyse Steam Destek Ekibi ile iletişime geçip onlara haber verebilir ya da durum ile ilgili bilgi talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu