Haberler

STEAM NEXT FEST’te Bir Türk Oyunu: ANORD

Bilgisayar oyuncularına dijital ortamda satış sunan en büyük oyun platformu Steam’ın yeni oyunlarını tanıttığı Next Fest’te Anord adlı çok iddialı bir Türk oyunu da yer alacağı söyleniyor. 

STEAM NEXT FEST’te Türk Platform Oyunu: ANORD

Bilgisayar oyuncularına dijital ortamda satış sunan ilk oyun platformu Steam’ın yeni oyunları tanıtacağı Steam Next Fest’te Anord adlı çok iddialı olan bir Türk oyunu da yer alacak. Steam ilk Next Fest’i 2019 yılında düzenledi, ancak ikincisi pandemi yüzünden şubat ayında ve 628 yeni oyunla yapıldı. Bu yılın ikinci festivali ise 13 Haziran’da başlamayı planlıyor ve içinde Anord’un da yer aldığı yüzlerce demo oyun severlerin beğenisine sunulacak. Anord’un demosu ücretsiz olacak.

Steam next fest

Görsel efekt sanatçısı Güray Gürsoy tarafından tasarlanan Anord isimli oyunun heyecanlı konusu ve kaliteli görselleri ile çok ilgi çekmesi umuluyor.

OYUNUN KONUSU

Dünyayı Cyberpunk 2077’de olduğu büyük teknoloji şirketlerinin yönettiği bir zamanda geçen yapımda, oyuncuların kontrol edeceği ana karakter Anord aslında bir Cyborg ve kendisi gibi bir grupla dünyayı SNC adlı şirketten kurtarma mücadelesi veriyor.

SNC (Sun’s Nation Cooperation) isminde bir bilişim şirketi “Hook” diye adlandırdığı deneyle uzaydan bir gök cismini madencilik yapmak için güneş sistemimize taşımaya çalışırken bilinmeyen bir evrenden bir gezegeni güneş sistemine dahil ederler. Bunun sonucunda dünyanın dengesi tamamen altüst olunca insanlar hayatta kalmak için yer altına çekilirler. Fakat insanlar bilinmeyen bir gezegenin güneş sistemine eklenmesinin bir yanlışlık değil, planlı bir girişim olduğuna inanmaya başlarlar ve aralarında Anord’un da olduğu Cyborgları üreterek SNC ile mücadele ederler. Burada hikaye terminatör senaryosunu andırmış fakat buradaki fark robotları üreten taraf insanlar.

Steam Anord

ANORD HAKKINDA

2.5 boyutlu platform-aksiyon oynanışlı korku, bilim-kurgu temalı, indie (bağımsız) bir pc oyunu. Yapımda, oyun mekanikleri ve oynanışı hiç fena değil. Karakter gelişim sistemi (yani karakterin seviye atlaması) ve rastgele üretilen oyun alanı sistemi (Dead Cells oyunu da buna benzer rastgele bölüm sistemi ile oynanıyordu) Anord’un uzun süre oynanmasına fırsat tanıyor. Anord’un diğer oyunlardan farkı, oyunda farklı tiplerde çok silah var ve bu silahlar oyunda farklı şekillerde kullanılabiliyor.

Oyunun Özellikleri

 • Gündüz-gece dönüşümü ve mevsim sistemi içinde 3 Boyutlu gayet güzel görseller.
 • Rastgele üretilen kademeler. Bir haritaya her girişinizde rastgele bir kademe üretilir.
 • Özel Silahlar: Oyun boyunca karşınıza çıkan silah bileşenlerini silahlarınıza dahil ederek güçlendirin.
 • Mekanlar: Laboratuvar, eski ve terk edilmiş ıssız şehirler, ormanlık gibi bir sürü farklı atmosferde oynayın.
 • Dövüş: Karakterinizi geliştirin ve dövüş tarzınızı siz seçin.
 • Keşif: Görevleri yaparak Anord dünyasında bulunan sırları keşfederek çözüme ulaşın.
 • Envanter: Envanterinizi birçok farklı silah, cephane, bileşenler ile dizayn edin.

Anord Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

 • Bellek: 8 GB RAM
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 10 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

 • Bellek: 8 GB RAM
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 10 GB kullanılabilir alan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu