Haberler

Star Wars: KOTOR Remake Geliştiricisi Değişti!

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake'in sınırsız olarak ertelendiği haberlerinden sonrasında, RPG oyununun geliştirici ekibi de değişmiş durumda.

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake’in sınırsız olarak ertelendiği haberlerinden sonrasında, RPG oyununun geliştirici ekibi de değişmiş durumda.

Star Wars: KOTOR Remake Geliştiricisi Değişti

Geçen Eylül ayında Star Wars: KOTOR Remake duyurusuyla birçok Stars Wars hayranı büyük bir coşku duydu. Star Wars: Knights of the Old Republic, BioWare’in bildiğimiz RPG oyunlarından biriydi ve hayranlara film serisinin vakalarından binlerce sene önce geçen baştan sona yeni bir Star Wars deneyim yaşama fırsatı tanıyordu. Duyurudan bir süre sonra hayranların hevesi yarım kaldı.

 

Temmuz ayının sonuna doğru yeni bir haberle, geliştirici Aspyr’in Sony ve Lucasfilm’e oldukça kötü karşılanan bir demo göstermesinin ardından Star Wars: Knights of the Old Republic yeniden yapımının tasarım ve geliştirmenin sınırsız olarak ertelendiğini öne sürdü. Aspyr’ın bu demosu, Star Wars: KOTOR Remake‘e sıfırdan başlandığı söylentilerini de gündeme taşımış durumda.

KOTOR Remake 2025’e Ertelendi

Aspyr’de geliştirme beklemeye alınırken, Star Wars: Knights of the Old Republic’in tekrar yapımını başka bir bir firma devraldı. Aspyr’in ana şirketi Sabre Interactive‘in oyunun tasarım ve geliştirme periyodunu devraldığı duyurdu. Bu, “AAA projelerinden birinin başka bir stüdyoya geçiş yaptığını” belirten Embracer Group tarafından da doğrulanmıştır.

Sabre Interactive’in Star Wars: KOTOR Remake yapılanmasındaki birçok gelişmeyi denetlediğini daha önceden de biliyorduk, bu nedenle deneyimli stüdyonun oyunu tamamlama görevini üstlenmesi mantıklı ancak bu, oyunun çıkış tarihini kaçıracağını da kati bir şekilde kanıtlamış oldu.

Star Wars: KOTOR Remake

Bir önceki Bloomberg bilgisine göre, oyunun çıkış zamanı 2025’e kadar uzayacak ancak Sabre Interactive, oldukça çeşitli oyunlara haiz deneyimli bir geliştirici özelliğine sahip. Ekibin son olarak oyunu, konsolda fazlaca komplike eleştiriler alan sadece PC için genel hatlarıyla iyi notlar alan Evil Dead: The Game idi. Dümende bu firma varken, Star Wars: Knights of the Old Republic remake’indeki geliştirmelerin devam edebileceğini düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir: Steam Yıllardır Beklenen Özelliği Alıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu