Sistem Gereksinimleri

Star Citizen Sistem Gereksinimleri | Oyun İncelemeleri ve Oyun Sistem Gereksinimleri

Star Citizen Sistem Gereksinimleri ve Oyun Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Star Citizen, keşif özgürlüğünü doyasıya yaşadığınız, savaşın heyecanını ve uzayda bir yaşam inşa etmenin benzersiz zorluğunu birleştiren bir evren düşünün. Star Citizen, sizlere ister kargo nakliyecisi olarak yolunuza devam edeceğiniz, isterseniz de uzayın enginliğini keşfedebileceğiniz bir yaşamın nihai kontrolünü elinizde barındırabileceğiniz bir yaşamın kapılarını aralıyor..

Star Citizen Sistem Gereksinimleri – Minimum

Bellek: 16 GB
Ekran Kartı:  AMD Radeon R5 M330
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9000
Star Citizen Dosya Boyutu: 40 GB
İşletim Sistemi: 64 bit sürüm Penceresi (Windows 7 hizmet paketi 1 (64 bit) veya üzeri)

Star Citizen Sistem Gereksinimleri – Önerilen

Bellek: 16 GB
Ekran Kartı:  AMD Radeon HD 7990
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600
Star Citizen Dosya Boyutu: 40 GB
İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit), Windows 8 veya 8.1 (64-bit) veya Windows 10 (64-bit)

Star Citizen Sistem Gereksinimleri

 

Star Citizen’ı Çalıştırabilir miyim?

Star Citizen sistem gereksinimleri, oyunu yüklemek için minimum 40 GB boş depolama alanına ihtiyacınız olduğunu belirtmektedir. Star Citizen oynamak için Intel Core 2 Quad Q9000’e eşdeğer bir minimum CPU’ya ihtiyaç duyacaksınız. Oysaki size çalıştırmak için bir AMD Ryzen 5 1600 önerilmektedir.

Star Citizen için minimum bellek gereksinimi, bilgisayarınızda yüklü olan 16 GB RAM’dir. Oynayabileceğiniz en ucuz grafik kartı ise bir AMD Radeon R5 M330’dur. Ayrıca, Star Citizen’ı en yüksek ayarlarla çalıştırabilmek için bir AMD Radeon HD 7990 önerilmektedir. Star Citizen’ı çalıştırmak için daha yüksek son donanım ya da ayarların yapılması gerekmektedir. Çarpıcı grafiklere sahip iddialı bir oyun olmasının yanında aynı zamanda dengesiz bir oyundur. Minimumda AMD Radeon R5 M330’a gitmek önerilmez. Önerilen AMD Radeon HD 7990 ile Star Citizen ve eşdeğer NVIDIA GTX 980 için daha güvenli bir seçenek olacaktır. Fakat, özelliklerinin üzerinde rastgele bir şeyle daha yükseğe çıkmak hayatınızı kolaylaştıracaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Son Yılların En Popüler 10 Fantastik Oyunu Nedir?

CryTek motoru CPU için vergi almakta ve kare hızını doğrudan etkilemektedir. Intel Core 2 Quad Q9000 üzerinden önerilen AMD Ryzen 5 1600 hayal kırıklığınızı önlemeyi başaracaktır. Dört çekirdekli işlemci ya da üstü, diğerlerine nazaran olası bir gelişme anlamına gelmektedir. AMD Ryzen 5 1600, Intel Core 2 Quad Q9000’in 2.0GHZ saat hızından, çok daha yüksek olan 3.2GHZ taban saat hızından hız arttırmaya da olanak tanımaktadır. Star Citizen için bir SSD ye ihtiyacınız bulunmamaktadır, fakat sahip olmanız şiddetle tavsiye edilir ve yükleme tamamlandıktan sonra yükleme sürelerinin en azda ve oyun hızının daha yüksek bir hızda tutulmasını sağlar. Star Citizen çok yoğun RAM gerektirmektedir, bu nedenle de minimum 16 GB olması önerilmektedir, aksi takdirde SSD / HDD’nize fazla bellek girdiğinde oyun yavaşlayacaktır.

Ufukta Star Citizen Steam başlatılmadığı zaman, doğrudan Roberts Space Industries’e gitmeniz ve oyunun çalışabilmesi için Star Citizen Launcher’ı kullanmanız gerekecektir. Oyunu indirdiğiniz zaman oyunu Steam koleksiyonunuza eklemek kolay olsa da, sık sık Star Citizen yamaları var ve bu yüzden oyun biraz hareketli bir ziyafettir, fakat geliştiriciler Donanım Spektrumu forumlarında iyi bir topluluk oluşturmayı başardılar. Grafik seçenekleri ve bir sürü çılgın kurulum hakkında destek bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu