Haberler

Sony’den PlayStation Stars Müjdesi! Oynadıkça Kazandıracak olan PlayStation Stars İçin Haber Geldi

Sony bir klasik haline getirmiş olduğu PlayStation State Of Play etkinliğini geçtiğimiz günlerde düzenledi Ve şirket, bu kapsamda yapmış oldığı yeni duyurularıyla oyuncuları sevindirirken, bir diğer taraftan da temmuz ayında tanıtmış olduğu oynadıkça kazandıracak olan sadakat programı “PlayStation Stars” ile ilgili önemli detayları da bekleyenleriyle paylaştı. Daha önceden de söylendiği üzere şirket bu programa kayıtlı olan kullanıcılarına “dijital koleksiyonlar” olarak adlandırdığı bazı ödülleri de sunacaktı. Son olarak dijital koleksiyonlar adı altında dağıtacağı ödüllerden bazılarını da bekleyenleriyle paylaştı.

PlayStation Stars Dijital Koleksiyonlar Ödülü

Sony‘nin yeni sadakat programı olan PlayStation Stars kapsamında dağıtacağını müjdelemiş olduğu ödüller nihayet belli olmaya başladı. Bu hizmet tamamen ücretsiz olarak kullanıcılarına sunulacağı ve kullanıcıların bunlara ulaşmasının yolu  PlayStation oyunlarını oynamaktan geçeceğini duyurdu. Oyunları oynadıkça dijital koleksiyonlar ve puanlar kazandıracak bir sistem olduğu açıklamasını yaptı. Buradan kazanmış olduğunuz ödülleri daha sonrasında isterseniz PlayStation Store cüzdanına aktarabilme imkanına da sahip olabileceksiniz. Bu sunulan imkan ise indirimli hatta ücretsiz oyunlar alabileceğiniz anlamına gelmektedir.

PlayStation Stars
PlayStation Stars

Sony’nin yapmış olduğu açıklamaya göre, kullanıcılar aylık etkinlikler de dahil olmak üzere bir dizi kampanya ve etkinliği tamamlamak şartıyla özel ödüllerin sahibi olabilecekler. Hatta “dijital koleksiyonlar” olarak adlandırılmış olan yeni bir ödül de Stars kapsamında oyuncularına sunulacaktır. Eğer ki PlayStation Plus aboneliğiniz varsa, PlayStation Store üzerinden yapılacak olan satın alma işlemlerinizde de sadakat puanlarını kazanabileceksiniz. Bu yapılan açıklama da programa katılabilmeniz için PlayStation Plus abonesi olmanızın zorunlu olmadığı anlamına gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Game Pass’e Rakip Geliyor: Sony Spartacus

Dijital Koleksiyonlar Adı Altında Verilecek Olan Ödüller Nelerdir?

İşte bu sorunun cevabı PlayStation State Of Play etkinliğinde bekleyenlerine verildi. Şirket, yayınlamış olduğu videoda bu ödüllerden bazılarını duyurdu. Bu bahsi geçen ödüller günümüzde oldukça popüler olan NFT’lere maalesef ki dönüştürülemeyecek, fakat kullanıcılar bunları PlayStation uygulamasında sanal bir vitrinde düzenleyebilme imkanı bulacak ve koleksiyonlarını PSN profilinden arkadaşlarına sergileyebileceklerdir.

Son olarak bir müjdeyi daha paylaşmış olalım. Nihayet PlayStation Stars programı için ilk kez resmi bir tarih verildi. Bu açıklamaya göre Sony, hizmetini bu ayın sonundan itibaren Asya ve ileriki tarihlerde de Amerika ve Avrupa ile birlikte birçok pazarda kullanıma sunacağını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu