Listeler

Son Yılların En Popüler 10 Fantastik Oyunu

Fantastik oyunlar veya öteki bir adıyla düşlem oyunları, adından anlaşılacağı suretiyle içerisinde fantastik (düşlem) temaları bulunduran oyunlardır.

Fantastik oyun veya öteki bir adıyla düşlem oyunları, adından anlaşılacağı suretiyle içerisinde fantastik (düşlem) temaları bulunduran oyunlardır. Şimdi bu birbirinden iddialı fantastik oyunlara bir bakalım.

Fantastik oyun

Son Yılların En Popüler 10 Fantastik Oyunu

The Elder Scrolls V: Skyrim

Geliştirici: Bethesda Game Studios
Platformlar: PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Fantastik oyun listemizin ilk sırasındaki The Elder Scrolls V: Skyrim, 2011 senesinde piyasaya çıkan bir açık dünya aksiyon RPG oyunudur. Skyrim muhtemelen bu listedeki diğer oyunlardan daha oldukça biliniyor. Çünkü Skyrim’in keşfedebilir fantastik dünyası, macera dolu görevleri ve topluluk tarafınca devamlı yeni modların üretiliyor olması oyunu hala canlı tutuyor.

Fantastik oyun

The Witcher 3: Wild Hunt

Geliştirici: CD Projekt RED, CD Projekt
Platformlar: PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 5, Xbox X ve S Serisi, PC

The Witcher 3: Wild Hunt, 2015 senesinde gösterilen çok popüler üçüncü şahıs nişancı türü aksiyon RPG oyunudur. Witcher 3 için tüm zamanların en iyi oyunlarından biridir desek yanlış olmaz, zaten haiz olduğu ün bunun kanıtıdır. Geniş fantastik dünyasında, derin insan etkileşimleri, sevinç, dram ve diğer unsurlar birbirine harika bir öykü ile bağlıdır. Oyun, önceki oyunlarda olduğu benzer biçimde cadı avcısı Rivyalı Geralt’ın öyküsünü konu alıyor.

Pyre

Geliştirici: Supergiant Games
Platformlar: PlayStation 4, PC, Linux, MacOS, Klasik Mac OS

Bir diğer fantastik oyun olan Pyre, 2017 yılında yayınlanan bir görsel roman oyunudur. Pyre; ilginç, ses getirebilen ve unutamayacağınız fantastik bir oyundur. Oyun, spor oyunlarına benzer biçimde ayinlerde hayatta kalıp eve dönmeye çalışan ve mahsur kalmış sürgünlerin hikayesini ele almakta. Ayinlerde başarılı olmaya çalışırken bir yandan yolculuğunuzu sürdürmek ve erzak toplamaya çalışmak zorunda kalacaksınız. Ayinler zaman geçtikçe zorlaşacak ve daha fantastik hale bürünecek.

Fantastik oyunlar

Genshin Impact

Geliştirici: miHoYo, Shanghai Miha Touring Film Technology Co., Ltd.
Platformlar: PlayStation 4, Android, PlayStation 5, iOS, PC

Genshin Impact, 2020 yılında piyasaya sürülmüş olan aksiyon RPG oyunudur. Oyun, içerisinde birçok birbirinden karakterleri ve fantastik bir açık dünya bulunduruyor. Eğer arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bir fantastik oyun arıyorsanız Genshin Impact tam size bakılırsa. Arkadaşlarınızla farklı sınıflara sahip birbirinden tatlı fantastik karakterler oluşturabilir ve açık dünyada beraber görevleri tamamlayabilirsiniz.

 

It Takes Two

Geliştirici: Hazelight Studios
Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox X ve S Serisi, Xbox Cloud Gaming, PC

It Takes Two, 2021 tarihindeki bulmacalar içeren bir aksiyon-macera platform oyunudur. It Takes Two tek oyunculu oynanışı desteklemez. Yani oyunu oynamak için mahalli veya çevrim içi olarak oldukça oyunculu oynamak zorundasınız. Oyun, May ve Cody isminde boşanmak suretiyle olan evli bir çiftin öyküsünü anlatıyor. Bu çiftimiz kendilerini oyuncak bebeklerin içinde hapsolmuş halde bularak fantastik bir macerada buluyor.

Beyond: Two Souls

Geliştirici: Quantic Dream
Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 3, PC

Beyond: Two Souls, 2013 senesinde gösterilen interaktif bir aksiyon-serüven oyunudur. Oyun gizemli görünmez bir varlıkla psişik bağı sayesinde doğaüstü güçlere sahip ana karakter Jodie Holmes’un hikayesini konu alıyor. Ana karakterimiz oyun süresince Aiden adındaki bu varlığın neden yaşamı süresince kendisiyle bir bağa haiz bulunduğunu öğrenmeye çalışıyor. Ölümden sonraki ömür ile alakalı sorular sorduracak bu fantastik hikayede neler bulunduğunu sadece oyunu oynadıktan sonrasında çözümleyebileceksiniz.

 

Evil Dead: The Game

Geliştirici: Saber Interactive
Platformlar: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox X ve S Serisi, PC

Evil Dead: The Game, Mayıs 2022 tarihinde çıkan ve hayatta kalma-tehlike çeşidini içeren oldukça oyunculu bir oyundur. Oyunun hikayesi ve içinde barındırdığı diğer tüm öğeler meşhur vehamet filmi serisi Evil Dead’e dayanıyor. Oyunda dört benlik bir grupla, filmimizde yer alan ormanda kötü güçleri yok etmek için size verilen görevleri tamamlamaya çalışıyorsunuz. Ancak bunu yaparken dikkat edin! Çünkü fena doğaüstü güçlere haiz diğer oyuncu sizi tek tek avlayarak durdurmaya çalışacak.

 

Destiny 2

Destiny 2

Geliştirici: Bungie
Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Playstation 5, Xbox X ve S, PC

Destiny 2, 2017 yılında yayımlanan ve çevrim içi fazlaca oyunculu, birinci kişi nişancı oyunudur. Oyun slında oyuncuya karşı oyuncu PvP ve PvE modlarını içermektedir. Oyun özetlemek gerekirse Red Legion’un komutanı Ghaul’un Traveler’ın ışığını almasıyla, insanlığın son güvenilir şehri olan Last City’deki şehir muhafızlarının güçlerini kaybetmesiyle şehrin düşmesini konu alıyor. Karakterimiz bir şekilde bu gücü geri kazanıyor ve herkesi kurtarmak için fantastik bir maceraya başlıyor.

 

Hollow Knight

Geliştirici: Team Cherry, Team Cherry Pty. Ltd.
Platformlar: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, MacOS, Xbox Cloud Gaming, PC, Linux, Klasik Mac OS

Hollow Knight, 2017 senesinde piyasaya çıkan 2D bir aksiyon-macera platform oyunudur. Oyun, istediği sistem gereksinimleriyle bilgisayarınızda oynayabileceğiniz en cömert düşlem oyunlarından biridir. Dev böceklerin ve yeraltı medeniyetlerinin tuhaf bir diyarında geçen oyunda amacınız, bir takım zorlu patronu (boss) alt ederken, tehlikeli dolu haritada gezinmek ve kademeli olarak keşifler yaparak haritanızı azar azar ortaya çıkarmak.

Dragon Age: Inquisition

Geliştirici: BioWare
Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, PC, Xbox Cloud Gaming

Fantastik oyun listemizin sonunda olan Dragon Age: Inquisition, serinin üçüncü oyunu olarak 2014 senesinde yayımlanan bir aksiyon-RPG aleni dünya oyunudur. Hikayede oyuncular, oyuna Thedas kıtasında bir mâhkum olarak başlangıç yapar. Bu esnada gökyüzünde oluşan bir yarık, dünyaya saldırgan şeytanların inmesine de neden oluyor. Karakterimiz bu yarığı kapatmaya çalışır fakat bunu yaparken eski engizisyon mâhkemesini yeniden kurar. Ana tarzınıza ek olarak engizisyonda bulunan karakterleri de test edebilirsiniz.

Diğer bir listemiz olan Son Yılların En İyi 9 Simülasyon Oyunu‘na göz atmak ister misiniz?

Başa dön tuşu