Listeler

Son Yılların En İyi 9 Simülasyon Oyunu

Son Yılların En İyi 9 Simülasyon Oyunu

Simülasyon Oyun severler buraya!  Simülasyon oyunlarda genellikle bir ana öykü veya görev yoktur, bunun yerine oyuncular bir karakteri veya ortamı istediği gibi kontrol edebilir yada tasarlayabilirler.

Simülasyon oyunlarının tahsil-öğretim yaşamına tesiri birçok araştırmacı tarafınca araştırılıp onaylanmıştır. Eğitici simülasyon oyunlarında oyuncular strateji, planlama, öğrenme ve tatbik tekniklerini kullanarak çeşitli olay çalışmaları ve analizler yapabilirler.

Şimdi gelin Son Yılların En İyi 9 Simülasyon Oyun incelemesini yapalım.

Simülasyon Oyun

1. Football Manager 2022 (FM 22)

Geliştirici: Sports Interactive
Platformlar: Android, Xbox One, MacOS, Nintendo Switch, iOS, PC, Xbox X ve S Serisi

Football Manager 2022 bir futbol teknik direktör simülasyonu oyunundan biridir. Teknik direktör görevi yaptığınız bu oyunda, seçtiğiniz kulübün başarısı sizin elinizde olacak. Kulüp personelinizi seçin, yeni yetenekler keşfedin ve takımınıza müsait bir taktik belirleyerek zafere doğru ilerleyin. Fakat bu tarz şeyleri yaparken bütçenize dikkat etmeyi unutmayın.

Simülasyon Oyun

2. Sims 4

Geliştirici: Maxis, The Sims Studio
Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Klasik Mac OS, PC

The Sims 4, EA tarafından yayınlanmış olan ve The Sims serisinin dördüncü oyunu olan bir yaşam simülasyonu oyunu. Serinin önceki oyunlarında olduğu gibi kendi simlerinizi (karakter) oluşturarak onların hayatını test edebilirsiniz. Siminizi istediğiniz biçimde yöneterek onun kişilik özelliklerini oluşturması için bir yol belirleyebilirsiniz. Ayrıca Sims 4’ün DLC paketleri sayesinde simlerinizi kurt adam, büyücü ve vampir gibi birbirinden fantastik varlıklara dönüştürme şansına da sahipsiniz.

Simülasyon Oyun

3. F1 2021

Geliştirici: Codemasters
Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox X ve S Serisi, PC

F1 2021, EA tarafından yayınlanan ve bildiğiniz Formula 1 ve Formula 2 şampiyonalarını kapsayan bir yarış oyunudur. Birbirinden değişik birçok gerçek Formula 1 pistinde bu heyecan dolu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Son Yılların En İyi 10 Simülasyon Oyunu

4. Kerbal Space Program

Geliştirici: Squad
Platformlar: PC, macOS, Linux, PlayStation 4 ve Xbox One

Kerbal Space Program, Squad tarafınca geliştirilen bir feza uçuşu simülasyon oyunudur. Oyunda ”Kerbal” adında olan yeşil uzaylıların uzay programını yönetmekten sorumlusunuz. Bu feza programında çeşitli roketler ve feza araçlarını ayrıntılı bir biçimde tasarlayıp onları uzaya fırlatabilirsiniz. Amacınız araçlarınızı başarılı bir şekilde yörüngeye çıkarmak ve peşinden emin bir şekilde yere indirmeye çalışmak.

Son Yılların En İyi 10 Simülasyon Oyunu

5. Goat Simulator

Geliştirici: Coffee Stain Studios
Platformlar: PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Android, iOS, PC, Xbox 360, PlayStation 3, MacOS, Linux

Listenin en keyifli oyunlarından biri Goat Simulator’dür desek yanlış olmaz. Bir keçi olarak oynayacağınız bu simülasyon oyununda tek yapmanız ihtiyaç duyulan etrafta özgürce koşuşturmak ve şehri birbirine katmak!

Microsoft Flight Simulator

6. Microsoft Flight Simulator

Geliştirici: Asobo Studio
Platformlar: PC, Xbox One, Xbox Series X ve Series S

Microsoft Flight Simulator, Xbox Game Studios tarafından yayınlanan realist bir uçuş simülasyonu oyunudur. Oyunda kullanabileceğiniz onlarca değişik uçak bulunuyor. Bu uçakları kullanarak, Bing Maps yardımıyla simüle edilen dünya üstündeki birçok değişik arazide uçuş deneyimini yaşayabilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2

7. Euro Truck Simulator 2

Geliştirici: SCS Software
Platformlar: PC, Linux, Klasik Mac OS

Euro Truck Simulator 2, bir tır-kamyon simülasyonu oyunudur. Oyunun araç sıralamasında Mercedes, Volvo benzer biçimde lisanslı 7 marka bulunuyor. Oyundaki amacınız muhtelif malları aracınıza yükleyerek günümüz Avrupa şehirlerinde seyahat yaparak uluslararası tırcılık deneyimini sonuna kadar yaşamak. Road to Blacksea DLC’si ile Edirne, Tekirdağ ve İstanbul’un Avrupa’da da tırcılık yapma imkanınız var. Oyun, yeni DLC paketleriyle mevcut harita güzergâhlarını devamlı olarak genişletse de son genişleme paketi olan Heart of Russia‘nın Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle sınırsız olarak ertelenmesi, ETS 2 oyuncularını oldukça üzmüştü.

Star Wars: Squadrons

8. Star Wars: Squadrons

Geliştirici: EA Motive
Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Xbox X ve S Serisi, PC

Star Wars: Squadrons, Star Wars evreninde geçen bir feza harp simülasyonu oyunudur. Oyuncular pilotluk becerilerini bu sefer birbirinden farklı özelliklere sahip olan Galaktik İmparatorluk ve Cumhuriyet feza gemilerini kontrol etmek ve uzayda birbirleriyle çarpışmak için kullanacak. Bu olağanüstü harp pilotluğu deneyimi için kemerlerinizi bağlayın ve hiper uzaya atlamaya hazır olun!

Son Yılların En İyi 10 Simülasyon Oyunu

9. Jurassic World Evolution 2

Geliştirici: Frontier Developments
Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox X ve S Serisi, PC

Jurassic World Evolution 2, oyuncuların dinozor temalı tarih öncesi bir park inşa etmiş olduğu bir iş-simülasyon oyunudur. Oyun toplamda 75 adet değişik tarih öncesi türe haizdir. Oyun tıpkı bir hayvanat bahçesi inşa eder gibi dinozor konulu parkınızda bulunacak türlere uygun farklı ömür alanları inşa ederek ve güvenli hale getirerek, parkınızı insanların ziyaretine açacağınız görkemli bir idare-inşa oyunudur.

Kitaplardan Uyarlanan En İyi 9 Oyun

Başa dön tuşu