Haberler

Silent Hill 2 Remake Ekran Görüntüleri Sızdırıldı

Korku oyunu denildiği zamanlarda akıllara ilk gelen efsaneler arasında yer alan oyunun, yeni yapıl projesine ait Silent Hill 2 Remake görüntüleri sızdırıldı.

Silent Hill 2 Remake Görüntüleri Sızdı!

Paylaşılan görüntüler hakkında her ne kadar herkesten bir yorum gelmiş olsa da Dusk Golem’e göre, sosyal medya’da paylaşılmış olan görüntülerin oyun için dâhili bir tanıtım videosundan alıntı yapılmış olduğu iddia edildi.  Düşük kalitede bulunan bu görüntülere atıfta bulunarak, “Bunlar, Bloober’ın projeye yeşil ışık yakılmadan önceki dahili tanıtım videosundan, yani kelimenin tam anlamıyla bütçesiz bir konsept çalışmasının kanıtı niteliğinde” dedi ve “Aslında son oyun böyle görünmüyor,” diye eklemeler de yaptı.

Yılın ilk zamanları Konami’nin uzun bir zamandır uykuda bulunan korku oyunu serisini yeniden canlandırmayı planladığı paylaşılan söylemtilerdendi. Şimdilerde ise Silent Hill 2 Remake için aktif bir çalışma içerisinde oldukları anlaşılmaktadır. Hatta haber kaynakları oyunun PlayStation’a özel olacak bir sürümünde geleceğini öne sürmektedir.

Firmadan henüz bir resmi açıklama gelmediği için paylaşılan bu görüntülerin resmi açıklama gelene kadar yanıltıcı ve sahte olabileceğini de unutmayalım.

Silent Hill 2 Remake
Silent Hill 2 Remake

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hep Aynı Korku Oyunlarından Sıkılanlar İçin: Son 6 Yıl İçinde Çıkan 10 Korku Oyunu

Bloober Team, son 18 ay boyunca sürekli olarak Silent Hill projesine bağlanmış haldeydi. Geçen yıl Polonyalı geliştirici olan Bloober’ın CEO’sunun “çok ünlü bir oyun yayıncısının” bir korku IP’si üzerine çalıştığını iddia etmesinden aylar sonra ise, Konami ile bir “stratejik işbirliği anlaşması” duyurmuştu. Sİlent Hill’in müziklerinin yapımcısı Akira Yamaoka, Bloober’in 2021 yılındaki yapımı olan “The Medium”  un üzerinde çalışırken bile bir sonraki projenin “duymayı çok istediğiniz bir proje”  üzerine olacağını da duyurmuştu.

Başa dön tuşu