Haberler

Semruk Games Oyun Piyasasına Güçlü Bir Adım Atıyor! 2022

Semruk Games, bağımsız oyun stüdyolarından biri olmakla birlikte, internasyonal bir oyun stüdyosu olma amacıyla da işe koyulmaya başladı.

Semruk Games, bağımsız oyun stüdyolarından biri olmakla birlikte, internasyonal bir oyun stüdyosu olma amacıyla da işe koyulmaya başladı. İlk etapta mobil oyun üretecek stüdyonun hedefleri fazlasıyla iddialı ve büyük.

Geçtiğimiz Ekim ayında kuruluş aşamasını tamamlayıp faaliyetlerine başlamış olan Semruk Games, piyasanın iddialı oyuncularından biri olmaya hazırlık yapmaktadır. Monster Notebook Kurucusu ve CEO’su İlhan Yılmaz’ın kurucusu olduğu stüdyo, Türkiye’den dünyaya açılan uluslararası bir oyun şirketi olma hedefiyle piyasaya giriş yaptı.

Semruk Games Oyun Piyasasına Güçlü Bir Adım Atıyor!

Semruk Games

Semruk Games PC ve Konsol Üretimi de Yapabilir

Yaklaşık 20 kişiden oluşan kadrosuyla yola çıkan stüdyo, ismini muhtelif mitolojilerde kuvvetli, dayanıklı, kuvvetli gibi kavramlarla tanımlanan çift başlı yırtıcı bir kuş olan Semruk’tan almakta. Oyun geliştirme süreçlerine mobil oyunlarla süregelen stüdyo, ilerleyen süreçte PC ve konsol oyunları üretimine de geçmeyi planlıyor.

İlhan Yılmaz;

“Oyun gibi, kaynağını insana dair çok temel yapılardan alan, hayatın içinden bir olgunun yine insana dair meseleleri iyiye dönüştürecek bir potansiyel taşıdığına inanıyoruz. Temelinde derin ve anlamlı bir hikâye yatan her oyunun ilgi çektiği ve daha çok oyuncuya ulaştığı bilinen bir gerçek. Semruk Games olarak, oyunun dönüştürücü gücünü geleceğe yön veren bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Oyunların etki gücü yüksek bir değere sahip olması, anlatmak istediğimiz hikayelerin geniş kitlelere ulaşmasına eşsiz bir imkân sağlıyor. Stüdyomuzun kuruluş aşamalarını geçtiğimiz ekim ayında tamamladık, alanında yetkin ekibimizle çıktığımız bu şekilde zaman içinde büyüyeceğimize ve çok başarılı işlere imza atacağımıza inanıyoruz”  sözlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir: Oyun Endüstrisini Şekillendiren 9 Farklı Oyuncu Profili! 

Semruk Games

Semruk Games Yönetici Yapımcısı Kayra Keri Küpçü ise;

“Oyun sektörü artık 7’den 70’e her yaştan, her sosyo-ekonomik gruptan kadın ve erkek kullanıcıları içine alan, hızlı büyümesiyle yatırımcıların dikkatlerini çeken bir sektör. Semruk Games olarak herkese hitap eden oyunlar üreterek bu büyümeye anlamlı bir katkı sunmak için bir araya gelmiş, tutkulu bir ekibiz. Bu tutkuyu ilk etapta mobil platforma üreteceğimiz oyunlarla, ilerleyen süreçlerde PC ve konsol oyunlarıyla uluslararası ekosistemde ses getirecek bir başarıya dönüştürmeyi hedefliyoruz. Türkiye’den çıkan büyük bir oyun stüdyosu olma yolculuğumuzdan bizimle birlikte yürümek isteyen, oyun dünyasındaki yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip eden arkadaşları yanımızda görmek isteriz” dedi.

Başa dön tuşu