Oyun Tasarım

SEGA NFT’li Süper Oyun Planını Açıkladı

Japonya merkezli oyun stüdyosu SEGA NFT'ye yeşil ışık yaktı.

SEGA NFT Oyun dünyasının en büyük geliştiricilerinden birisi olan SEGA, “Süper Oyun” projesinin planını açıkladı. SEGA NFT’li oyunlar üzerinde çalıştığını belirtti.  Köklü oyun stüdyosu SEGA, Mayıs 2021 döneminde gerçekleştirdiği bir sunumda uzun vadeli planlarının arasında “Süper Oyun” olduğunu açıklamıştı. 

Son zamanların gündem konularından birisi olan NFT (değiştirilemeyen token) sanat odaklı projelerde karşımıza çıkıyor. Oyun dünyasının da sıcak baktığı NFT projesi büyük oyun stüdyoları tarafından tartışılmaya devam ediliyor. SEGA Japan’dan çevrilmiş olan bir röportajda şirketin yöneticilerinden VP Shuji Utsumi: “SEGA, çeşitli teknolojilerle desteklenen donanım ve arcade içerikleri de olmak üzere geniş bir oyun içeriği sunuyor. Super Game’i SEGA’nın kapsamlı teknolojisinin üstünde AAA oyunlarının geliştirilmesi olarak tanımladık ve bu planımızı beş yıl içinde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.” dedi. 

sega nft

SEGA NFT Temelli Oyunlara Yöneliyor

Utsumi açıklamasında “Super Game projesi kapsamında birkaç oyun geliştiriyoruz. Her başlık farklılık gösteriyor olsa bile bunların geleneksel oyun çerçevelerinin ötesine geçen bir deneyim sunacağına şüphemiz yok” ifadesini kullandı. 

Geçmişte oyun oynayan kişilere oyuncu denildiğini ancak günümüzde artık oyun izlemenin de bir kültür haline geldiğini belirten Utsomi bu kişilere artık oyuncu denilemeyeceğini de söyledi. Oyun oynayan ve oynanılan oyunu izleyen kişiler arasında kurulan ilişkide büyük bir potansiyel fark ettiklerini belirten Utsomi, imkanlar dahilinde yeni deneyimler sunmak için çalıştıklarını belirtti. 

sega nft

Utsomi’ye göre Super Game oyununun dört başlığı karşılaması geliyor bu başlıklar sırasıyla çoklu platform, küresel çoklu dil, dünya genelinde eş zamanlı sürüm ve AAA oyun. SEGA NFT projesinde şimdilik 50’nin üzerinde kişinin çalıştığı açıklanırken bu sayının kısa sürede 300’e çıkması planlanıyor. Şirket tarafından yapılan bu açıklama ile bulut temelli oyunlara ve NFT’lere de yeşil ışık yakılmış oldu. Bakalım SEGA bizleri ilerleyen yıllarda şaşırtmayı başaracak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu