Haberler

Peridot: Pokemon GO Yapımcılarından Yeni Nesil Sanal Bebek Oyunu

Yapımcı Ziah Fogel’in Peridot için Eurogamer’a yaptığı açıklama tam olarak “Oyun, evcil hayvan simülasyonu olsun istiyoruz”; yani çocukken çoğumuzun oynadığı sanal bebek konseptini AR teknolojisiyle birleştirip yeni nesil ile buluşturacaklar.

Peridot duyuru videosu:

Oyunda, oyuncular Peridot adı verilen tatlı yaratıkları bebeklikten alıp yetişkin olana kadar yetiştirecek; onları besleyecek, yürüyüşe çıkaracak ve elbette oynayacak. Bu şirin yaratıkların iklim koşullarına göre farklı türleri bulunacak. Ek olarak her bir türün sahiplerinden farklı istekleri bulunacakmış. Mesela “Unicorn” türündeki yaratığın belli bir bölgedeki mavi domatesi yemek istemesi gibi.- Açıkçası çocuğum olsa, gece üçte yaratığı Bağcılar’daki pembe mandalinayı yemek ister mi diye korkardım biraz- Ama bu gibi istekleri yerine getirmemenin bir cezası olmayacak; yerine getirilse ödüllendirilecek sadece.

peridot resimler

Her bir yaratığın kendine has DNA’sı olacakmış. Anladığım kadarıyla bir algoritma ile rastgele Peridot üretimi olacak; böylelikle her bir yaratık oyuncuya özel olacak. Tabi bu yaratık türlerinden bazıları diğerlerine göre çok daha zor karşısına çıkacak oyuncunun.

İlginizi çekebilir: Kingdom Hearts 4 Duyuruldu

Maalesef ki oyun içinde gerçek para ile satın alımlar da bulunacakmış.-Ama mobil oyunların bir gerçeği bu zaten- Bu satın alımlar ile yaratıkların daha hızlı büyümesi sağlanabilecek vs.

Yapımcıların söylediğine göre oyun birkaç hafta içinde belirli ülkelerde çıkışını yapacakmış. Bakalım bu oyun, vaktinde dünyayı kasıp kavurmuş; ama kısıtlı içeriği sebebiyle gazı hızlı sönmüş Pokemon GO’dan ne kadar farklılaşabilecek. Onun gibi olmayıp başarısını daim edebilecek mi?

Başa dön tuşu