Haberler

Rise Of The Ronin’in Beklenen Haberi Geldi

Sony’nin düzenlemiş olduğu ve oyuncuların bir süredir merakla beklediği etkinlik State of Play’de Rise of the Ronin resmi olarak olacağı açıklandı.

State of Play an itibariyle tamamlanmıştır. Birbirinden güzel oyun içeriklerinin tanıtımına yer verilen etkinlikte 1863 senesinde geçmekte olan açık dünya RPG oyunu olan Rise of the Ronin resmi olarak açıklandı. Yayınlanan fragman izleyicilerini oldukça fazla etkilemeyi başarmıştır. Fragman içeriği oyuna dair birçok detayı barındırıyor ve bu detaylar oyun severlerde oyun için beklemeye değer olduğu hissini uyandırıyor.

Rise Of The Ronin Nedir?

Japonya’da büyük bir değişimin yaşanmış olduğu zamanlarda geçmekte olan savaş odaklı açık dünya aksiyon RPG’sidir. Oyunun geçtiği dönem “Bakumatsu” olarak adlandırılmış 300 yıllık EDO döneminin sonu olarak bilinmektedir. Ölümcül hastalıklar ve baskıcı yönetim ile mücadele içerisinde olunan dönemde kimseye bağlı olmadan kendi kararlarını vermekte olan bir Ronin (12-19 yy. arasında efendisiz kalmış Samuray demek) karakterini oyunda canlandırmaktasınız.

Rise of the Ronin
Rise of the Ronin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: The Walking Dead Mobil Oyunu Duyuruldu!

Oyunda ünlü dövüş aksiyon silahı Katana ve dönemin benzersiz kişiliğini betimlemekte olan son model ateşli silahları bir araya getirilirken aynı zamanda sizi tarihsel olarak ilham alınabilecek bir dünyaya çekmekte olan yeni bir Team Ninja dünyasını deneyimleme imkanı sunmaktadır.

Rise Of The Ronin Fragmanı Yayınlandı

Düzenlenmiş olan State of Play etkinliğinde Rise of the Ronin resmi olarak açıklandı. 1863 yılında geçmekte olan savaş, macera ve aksiyon dolu oyun yalnızca yayınlamış olduğu fragmanıyla bile oyuncularına çok şey vaat ediyor gibi gürünmektedir. Koei Tecmo bünyesinden önceleri ayrılmış olan ve Team Ninja tarafından geliştirilen oyun yaklaşık 7 yıla yakın süredir geliştirilme aşamasındadır.  Bu kadar uzun zamandır emek verilen proje nihayetinde gün yüzüne çıkmış oldu ve PlayStation desteğiyle State of Play’de oyuncularının beğenisine sunulmuş oldu.

Rise of the Ronin‘in çıkış tarihinin 2024 olacağı açıklandı. Yapım oyun severlere çok fazla aksiyon, macera ve savaş öğesi vaat ediyor ama tüm bunları deneyimlemek için maalesef ki 2024 yılına kadar beklememiz gerekmektedir.

Başa dön tuşu