Haberler

Resident Evil 9 İle Farklı Bir Hikaye!

Capcom tarafınca meydana getirilen resmi izahat doğrultusunda, Resident Evil 9 hikaye bakımından herkesi şaşırtacak ve hayranların beklentisinde tam bir kontrol köşe etki yaratacak diyebiliriz.

Capcom tarafınca meydana getirilen resmi izahat doğrultusunda, Resident Evil 9 hikaye bakımından herkesi şaşırtacak ve hayranların beklentisinde tam bir ters köşe etkisi yaratacak diyebiliriz.

Resident Evil 9 İle Farklı Bir Hikaye!

Sevilen korku serisinin beklenen yeni oyunu için Capcom tarafından bir izahat geldi ve oyunun gidişatı tamamen değişecek şeklinde görünüyor. Yani oyuncuların ve serinin hayranları tarafınca merakla beklenen Resident Evil 9 hikayesi ile alakalı az fakat resmi bir paylaşım geldi.

Resident Evil 9 Hikayesinde Bu Kez Winters Ailesi Olmayabilir

Resident Evil 9

Geliştirici, yaklaşan Resident Evil Village Shadows of Rose DLC’nin Winters ailesinin hikâyesini tamamlayacağını doğrulamasıyla beraber, Residen Evil 9 hikayesi içinde Ethan ve Rose Winters bulunmayacak. Capcom’un efsane tehlike oyunu serisinde yepyeni bir yöne gidileceği bu açıklamalar ile belli oluyor. Oyuncular dört gözle serinin yeni oyununu yani Resident Evil 9’u beklerken, en azından Winters ailesinin hem Resident Evil 7 hem de Resident Evil Village’de olduğu şeklinde artık serinin yeni oyununda odak noktası olmayacaklarını biliyor olacaklar.

Yapılan açıklamada, Capcom’dan Kento Kinoshita “Winters ailesinin destansı hikayesini sonlandırmak için yerine Shadows of Rose hikayesi oluşturuldu” ifadesini kullandı. Yapımcı Masachika Kawata ileriki zamanlarda gelecek olan oyunlar için, gelecek bilgileri “kesinlikle paylaşmayacaklarını” da bununla beraber ilave etti. Önümüzdeki sene Residen Evil 4 Remake haricinde , Resident Evil serisi ile alakalı çok az şey bilinmekte.

Resident Evil 9

Resident Evil Village için Shadows of Rose DLC’si 28 Ekim’de çıkacak ve oyunda yer alan olaylardan 16 yıl sonrasını konu edinecek. Bu DLC, orijinal oyunun ince detaylarını bozmadan, birtakım mükemmel denebilecek hikâyeleri aktaracak mühim bir zaman sıçraması olarak sayarsak yanlış olmaz. Capcom’un Resident Evil 9 için bu boşluğu doldurup dolduramayacağını görmek fazlasıyla merak uyandırıcı ve enteresan olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hogwarts Legacy PS Özel İçeriği 1 Yıllık Olabilir!

Yapılan açıklamanın devamında ise Kawata, Resident Evil Village için yaklaşmakta olan üçüncü kişi modundan da söz etti ve “Bu, yeni bir oyun kurmak kadar gayret gerektiren bir uğraş. Aynı oyun üçüncü şahıs olarak oynandığında fazlaca değişik bir tecrübe yaşanmış oluyor” şeklinde açıklamada bulunmuş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu