Haberler

Resident Evil 4 Remake Müjdesi! Playstation 4’e de Geleceği Duyuruldu

Sevilen korku oyun serilerinden olan Resident Evil, son yıllarda yaptığı remake oyunları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Oyun firmasının geçtiğimiz aylarda yeni nesile özel duyurmuş olduğu Resident Evil 4 Remake’nin şimdide PS4’e geleceğini duyurdu.

Resident Evil 7 ile kendi geliştirmiş olduğu RE Engine oyun motoruna geçmiş olan Capcom, oyun dünyasında oldukça başarılı bir konuma ulaşmıştı. Daha sonralarında Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake ve Resident Evil Village ile birlikte RE Engine’nin muhteşem potansiyelini en güzel biçimde gözler önüne sermişti. Son yıllarda serinin elde etmiş olduğu başarısını gören Capcom, geçtiğimiz aylarda Resident Evil 4’ü bekleyenleri için duyurmuştu. Yeni nesile özel olarak duyurulmuş olan oyun, güzel bir karar değişikliğine imza atılarak Playstation 4’e de gelmesi kararı alındı.

Resident Evil 4 Remake Xbox One’a Gelecek mi?

Tokyo Game Show’un Capcom Online etkinliği esnasında Resident Evil 4 Remake’in yapımcısı olan Yoshiaki Hirabayashi, oyunun Playstation 4 sisteminde de kullanıcılarına sunulacağını müjdelemişti. Buna ek olarak Hirabayashi, önümüzdeki aylarda Resident Evil için bir etkinlik düzenleneceği ve bu etkinlik esnasında evren hakkında yeni bilgiler paylaşılacağını da duyurmuştur.

Resident Evil 4 Remake
Resident Evil 4 Remake

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2023’te Çıkacak 10 Yeni Zombi Oyunu

Oyunun Xbox One için gelip gelmeyeceği hakkında her ne kadar henüz bir bilgi paylaşılmamış olsa da Capcom’ın Playstation ile olan özel ilişkisi ve Xbox One’ın PS4’ten daha güçsüz bir konsol olduğunu düşündüğümüz zamanda oyunun Xbox One sistemine gelmemesi olası gözükmektedir. Capcom’ın son yıllarda gerçekleştirmiş olduğu Switch portlarına bakıldığında ise oyunun, önümüzdeki yıllarında bulut üzerinden Nintendo Switch’e gelmesi olası bir durum gibi gözükmektedir. Ekim ayında düzenlenmesi beklenen Resident Evil etkinliğinde; Villaga’ın yeni içerikleri, Village’ın Apple Silicon portu ve Resident Evil 4 Remake hakkında daha detaylı ve yeni bilgiler alacağız.

Başa dön tuşu