Haberler

Red Dead Redemption 3 Kanada’da Geçebilir Mi?

Red Dead Redemption 3 için önümüzde uzun yıllar olma ihtimali varsa da serinin devam edeceğinden kimsenin şüphesi artık yok. Ayrıca yeni oyun, Kanada'da geçme ihtimalini taşıyor.

Red Dead Redemption 3 için önümüzde uzun yıllar olma ihtimali varsa da serinin devam edeceğinden kimsenin şüphesi artık yok. Ayrıca yeni oyun, Kanada’da geçme ihtimalini taşıyor.

Red Dead Redemption 3 Kanada’da Geçebilir Mi?

Bildiğiniz üzere Red Dead Redemption 2 ilk kez 2018 yılında piyasaya sunuldu ve Rockstar’ın her yeni oyunu şeklinde hayranların gönlünde taht kurmayı görkemli bir şekilde başardı. Hali hazırda Rockstar Games bu sıralar GTA 6 ile ilgileniyor olsa da, yeni bir RDR oyununun gelmemesi şimdilik güç bir ihtimal olarak gözüküyor. Önümüzde uzun yıllar olsa da hiçbir zaman yeni oyun hakkındaki birtakım fikirler icra etmek için birazcık daha zaman ayırabileceğimizi düşünüyoruz.

Red Dead Redemption 3

 

Red Dead Redemption 3 Hazırlanırsa Kanada’da Geçebilir

RDR serisinin ikinci oyunu ise, ilk oyundan daha önceki bir zaman diliminde geçtiği için yeni oyunun da biraz daha geriye gidebileceği tahmin ediliyor. Tabi ABD’de geriye gittikçe kanun kaçaklarının içine yerleştirilebileceği benzersiz hikayeler de karşımıza çıkmaya başlıyor. Karmakarışık bir siyasi zamanın gerçekleştiği kıtada kanunsuzların diyardan diyara at koşturduğu ABD’de geçen RDR2’den sonra Red Dead Redemption 3, Kanada’da geçebilir.

Red Dead Redemption 3

İlk ve ikinci oyunlar, Amerika’nın güneybatı bölgelerinde geçen hikayeleri ele almıştı. Yeni oyunda ise GameRant’ın da makalesinde öne sürdüğü benzer biçimde şimal topraklarına dönülebilir. İkinci oyunun başında, şayet öykü kuzeyde geçseydi ne çeşit zorluklarla karşılaşacağımız az da olsa bizlere gösterilmişti. Mevsimsel şartların zorluğu, arazilerin yapısı ve gezi etmenin gerektirdiği sorumluluklar bir ayrı keyifliydi. Bu nedenle hikayenin kuzey bölgesinde geçmesi hem seriye yeni bir nefes getirecektir hem de zamanı olarak da fazlasıyla uygunluk sağlıyor.

İkinci oyun 1899 yılında ve ilk oyun da 1911 yıllarını ele alıyor. Red Dead Redemption 3 de muhtemelen bahsettiğimiz tarihlerden daha öncesinde geçebilir. Zaten 19. Yüzyılın sonlarında Amerika’deki iç savaşın hem federal bununla birlikte sosyal tesirleri bizlere ilk iki oyunda çok güzel gösterilip hissettirildi. Ancak bu sırada Kanada da ulusal büyük bir değişim periyodu arasında idi. İlk defa 1866’da egemenlik statüsü verilen Kanada, bir sene sonrasında kendisini yönetebilen bir ülkeye dönüştü. Doğal olarak bu tür bir kargaşanın yaşandığı ülkede herhangi bir kanun kaçağı hikayesi çok rahat ve başarılı bir halde anlatılabilir.

İlginizi Çekebilir: God of War Ragnarök’ten Yeni Video!

Kanada, potansiyel bir RDR3 için hem manzaralarıyla bununla beraber ortamıyla muhteşem bir oyun olabilir. Tabi Rockstar oyunun adını dahi anmadığı için, bunların hepsi hayal gücümüzün eseri. Sizce yeni olası Red Dead Redemption 3 oyununun nerede geçmesini isterdiniz? Yorumlarda buluşalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu