Haberler

Quake, Lansmanından 26 Yıl Sonra Güncelleme Aldı

Quake, Lansmanından 26 yıl sonra güncelleme aldı haberi oyunun kemikleşmiş kitlesini bir hayli sevindirdi. Quake ile gelen güncellemede, yayımlanmasından 26 yıl sonra yeni erişilebilirlik seçenekleri ve haritalar ile karşımıza çıkacak.

Steam duyuruları sayfasında da belirtildiği gibi, Quake artık oyuncuların menü stilini oyun üzerinde sadece stilize edilmiş harflerin görünmesi yerine düz siyah beyaz bir formata değiştirmesine izin verecek.

Diğer görüş odaklı özellikler arasında ayarlanabilir flaş yoğunluğu, ekran mesaj süresi süreleri, HUD’da görünen maksimum mesaj sayısında artış ve çok oyunculu metin mesajlarının ayarlanabilir görüntülenme süreleri de bulunuyor.

Quake, Lansmanından 26 Yıl Sonra Güncelleme Aldı

Güncelleme de ayrıca Quake’e bir sohbetten sese dönüştürücü de geliyor. Oyuncular artık gelen çok oyunculu metin sohbetini bir sese dönüştürebilir veya gelen sesli sohbeti metne dönüştürebilecek. Bunun tersi de mümkün, çünkü oynatıcının gönderdiği mesajlar aynı zamanda birden fazla stil ile bir sese dönüştürülebilir.

Yeni erişilebilirlik seçeneklerine ek olarak, modda yapılan çeşitli denge ayarlamaları, bot AI’daki iyileştirmeler de dahil olmak üzere Quake’e üç harita eklendi.

Quake, Lansmanından 26 Yıl Sonra Güncelleme Aldı

Çeyrek asırdan daha eski olmasına rağmen hala popülerliğini koruyan PC klasiği, doğal olarak QuakeCon’un temel bir özelliği ile gelecek. Organizatörler geçen hafta Quake ve Doom gibi id Software oyunlarının yıllık kutlamalarının bu yıl da dijital bir etkinlikle kutlanacağını duyurdular.

Geçen yılki etkinlik ayrıca Deathloop, Fallout 76 ve Elder Scrolls Online hakkında yeni bilgiler ortaya çıkarırken, Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition da PlayStation 5 ve Xbox Series için duyuruldu.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu