Rehber

Oyuncular İçin Samsung Monitör Modelleri

Samsung monitör almaya karar verdiniz ve bunun bir oyun monitörü olmasını istiyorsunuz. Bu rehber yazımız tam da sizler için. 

Oyun ihtiyacınıza uygun en iyi Samsung monitör modellerine geçmeden önce bazı hususlarda dikkat etmeliyiz. Bunlardan biri monitör panelidir, monitör panelinin ise birkaç farklı türü vardır. Bunlar; IPS, TN, VA ve OLED’dir. Her birinin kendine has artı ve eksileri mevcuttur, fakat alım esnasında monitör panellerine dikkat etmelisiniz.

Tabii Samsung’un prestijli ve ekran sektöründe hala lider bir marka olduğundan da bahsetmek gerekir. Gerek normal monitör gerek oyun monitörü olsun her fiyata ve kaliteye uygun ürünleri bizlere sunmaktalar. 

Şimdi gelin en iyi Samsung oyun monitör modellerini inceleyelim.

Samsung monitörSamsung Odyssey Neo G9

Samsung monitör arasında ultra geniş oyun monitörü olan G9, 49 inç ekrana ve 32:9 en boy oranı ile diğer modellerden kendini farklı bir sınıfta tutuyor. 240 Hz yenileme hızı ve ekran yırtılmasını ortadan kaldırmak için FreeSync ve G-SYNC uyumluluğunu sizlere sunar. Olağanüstü düzeyde görüntü kalitesi üretmekle birlikte yeni nesil oyun konsollarını ve grafik kartlarını tam olarak kullanmanız için HDMI 2.1 bağlantı noktaları ile sizleri bir adım öne taşır.

Bambaşka bir görsel sunmakla kalmayıp oynadığınız oyunun oynanış şeklini de değiştirebilme gibi bir yeteneği var. Mini-LED arka aydınlatma, VA paneli ile birleştirilip 2.048 karartma bölgesine sahiptir. Neo G9’da kontrast, zengin ve üç boyutlu bir görüntü sunar.  Güncel fiyatı ise Hepsiburada’da 21.701,88 TL’dir.

Samsung monitörSamsung Odyssey G7

Bir diğer Samsung monitör modelimiz ise G7. 240Hz yerel yenileme hızı, FreeSync desteği ve G-SYNC uyumlu bir cihazdır. Maksimum tepki süresi olsun yenileme hızı olsun G7 bambaşka bir seviye diyebiliriz. Diğerlerini geçerek Samsung DisplayHDR 600’ü bizlere sunuyor. Renklerin daha parlak ve siyahlıkların da belirgin olduğu oyunlarda oldukça etkilidir, bu da HDR oyunların girişini farklı bir seviyeye taşımayı başarır.

Bağlantısı ise oldukça geniştir. USB-C bağlantı noktası yok fakat hızlı şarjlı iki bağlantı noktasına sahip bir USB hub, 3,5 mm kulaklık bağlantısı, iki DisplayPort 1.4 girişi ve bir HDMI 2.0 girişi bulunuyor. 32 inç olan G7, Samsung’un oyun tarzı OSD’si ile birlikte gelmekte. Diğer özelliklerinden biri de siyah Ekolayzer ayarı tepki süresi, yenileme hızı, Adaptive-Sync durumu ve minimum giriş gecikmesidir. Fiyatı Hepsiburada’da  8.307,68 TL’dir.

 

Samsung monitör

Samsung Odyssey G5

Samsung monitör modellerinden bir başkası olan G5; hızlı tepki süresi, yüksek kontrast oranı, yüksek yenileme hızı az giriş gecikmesi gibi sorunsuz çalışma sistemine sahiptir. FreeSync’i destekleyip G-SYNC uyumuna da sahiptir. G5 çok düşük bir giriş gecikmesine sahip, bu yüzden eylem ve sonuç arasında bir boşluk görmezsiniz. Ekranın alt çerçevesinde bulunan yönlü joystick ile, monitörün OSD (Ekran Üstü Görüntü) menüsü daha kullanışlı ve oldukça da kolaydır. Virtual Aim Point (Özel Hedef Noktası), önceden kalibre edilmiş ön ayarlar (FPS, RPG, RTS), Black Equalizer gibi oyun özelliklerine de sahiptir. Aynı zamanda düşük mavi ışık filtresi, parlaklık, kontrast, keskinlik gibi görüntü ayarlama araçlarını da OSD menüsünde düzenleyebilirsiniz. Hepsibuarada sitesinde fiyatı 4.699,00 TL’dir.

İlginizi Çekebilir: JBL Kulaklık Modelleri 2022 | En Popüler OlanlarSamsung monitörSamsung Odyssey G3

Diğer Samsung monitör modellerinin benzer özelliklerine sahip olsa da bambaşka bir biçimde çalıştığını söyleyelim. 144 Hz yenileme hızı, FreeSync yenileme işlevine, kontrast oranına ve 8 bit renk derinliğine sahiptir. G3 ekranı 23,8 inç, Full HD çözünürlük sayesinde 92 PPI piksel yoğunluğunu bünyesinde bulundurur. Ekranda bulunan artı işareti ve zamanlayıcılar, Standart, Sinema, FPS, RTS ve düşük mavi ışık filtreli Göz Koruyucu gibi görüntü ayarları, iki gama ön ayarı ve üç renk sıcaklığı modu gibi özelliklere sahiptir.

Bugün oyuncu ve oyun oynamak isteyenler için oyun oynamaya özel Samsung oyun monitörlerini sizlere tanıttık. Bir başka yazıda görüşmek üzere. Güncel fiyatı ise 2.449,00 TL’dir.

Minecraft Son Sürüm Nasıl İndirilir? En İyi ve Popüler Minecraft Sunucuları 2022

Başa dön tuşu