Haberler

Oyun Endüstrisini Şekillendiren 9 Farklı Oyuncu Profili!

Milyar dolarlık bir endüstriyi oluşturan oyuncu topluluğu, karakterleri ile oyun ve donanım üreticilerine yön vermeyi sağlıyor.

Oyun Endüstrisini Şekillendiren 9 Farklı Oyuncu Profili!

Milyar dolarlık bir endüstriyi oluşturan oyuncu topluluğu, karakterleri ile oyun ve donanım üreticilerine yön vermeyi sağlıyor.

Oyunun başından kalkmayanları irdeleyen Türkiye’nin büyük teknoloji markalarından biri olan Casper’ın güç ve performans bilgisayarı Excalibur, Oyun Endüstrisini Şekillendiren 9 Farklı Oyuncu Profili çıkardı.

Oyunlar günümüzün en büyük eğlence kaynaklarından biri halini aldı. Oynamak istedikleri oyundan kullanım sıklığına yada satın alma tutumuna kadar değişkenlik yayınlayan oyunseverler hem oyun bununla birlikte bilgisayar üreticilerine doğrultu veriyor. Oyun endüstrisini ve oyuncuları anlayıp analiz etmenin klasik ve temel ayrıştırmalar üzerinden gidemediğine değinen güç ve performans bilgisayarı Casper Excalibur, oyun pazarının değişen etkileşimini yansıtan ve oyun meraklılarını oynamaya, görüntülemeye, satın almaya ve sosyal davranışa dikkat etmektedir. Şimdi gelin Oyun Endüstrisini Şekillendiren 9 Farklı Oyuncu Profili incelemesini yapalım.

1. Üst Düzey Oyuncu: Oyun endüstrisinin her alanında bulunan ve oyunları yaşayarak oynayan üst düzey oyuncular, oyun kültürünün eski ve yeni bütün unsurlarına sahipler.

2. Çok Yönlü ve Meraklı Oyuncu: Üst düzey oyuncu profilinin bir altında bulunan bu oyuncu profili, oyunla alakalı bütün unsurlara hevesli konumda.

3. Zaman Öldüren Oyuncu: Boş zamanları olduğunda yada toplumsal etkinliklerde daha rahat bir halde oyun oynayan profili kapsıyor.

4. Pazarlıkçı Oyuncu: Yüksek kaliteli oyunlar oynamayı seven sadece tercihen oynaması parasız veya indirimli olan oyunları oynayan bu kitle, yalnızca gerektiğinde donanım satın alıyor.

5. Topluluk Oyuncusu: Topluluk tartışmalarından asla çekinmeyen ve sadece oyun oynamanın yanı sıra oyunla ilgili podcast’lerin, forumların, haberlerin ve videoların da takibini meydana getiren profili oluşturuyor.

6. Donanım Meraklısı Oyuncu: Her vakit optimize edilmiş bir oyun deneyimi arayan donanım meraklılarını kapsayan bu oyuncu profili, ilaveten en son donanım trendlerini ve haberlerini de hevesle takip ediyor.

7. Abur Cubur Oyuncusu: Kendileri az oynamasına karşın başkalarının oyun oynamasını izlemekten zevk alan, daha amatör yaklaşan ve abur cubur tüketmeyi seven oyuncu kitlesini tanımlıyor.

8. Arka Koltuk Oyuncusu: Eskiden oldukça oyun oynayan sadece artık yalnızca oyun içeriğini görüntüleyerek tutkularını yeniden canlandırmayı tercih edenlerden oluşuyor.

9. Eski Oyuncu: Eskiden fazlaca oyun oynayan ancak o zamandan beri başka alaka alanlarına veya önceliklere geçen kitleyi kapsıyor.

Oyun Endüstrisini Şekillendiren 9 Farklı Oyuncu Profili

Her Oyuncunun İhtiyaçlarına Uygun

Özellikle yeterli performansı göstermeyen bilgisayarla oyun oynamak zorunda olan oyun tutkunlarının yardımına, oyun deneyimini artıracak ürün ve aksesuarlarını sunan Casper Excalibur yetişiyor. Özellikle kazanmak için oynayanlara, Intel’in 12. Nesil işlemcileri ve en yeni RTX ve GTX serisi NVIDIA monitör kartları ile donatılan oyun bilgisayarlarını sunan Casper Excalibur, rakiplerin görmediğini yayınlayan, zengin renkler ve daha net bilgileri barındıran oyuncu monitörlerini de noksan etmiyor. Ayrıca oyun keyfini başka boyutlara taşıyan yeni aksesuarlarıyla Excalibur, hız, biçim ve performansı oyunseverlere RGB’li oyuncu klavye, oyuncu kulaklık ve oyuncu mouse ile de sunuyor. Peki siz hangi Oyun Endüstrisini Şekillendiren 9 Farklı Oyuncu Profili sahibisiniz? Yorumlarda buluşalım.

Ubisoft Ses Getirecek 4 Oyunu İptal Etti!

Başa dön tuşu