Listeler

Orijinalinden Daha İyi Olan Devam Oyunları 2022

Devam oyunları, geliştiricilere önceden yaratmış oldukları hikaye ve sistemleri hakkında tekrar düzenleme-değerlendirme şansı verir. 

Bazı zamanlar da devam oyunları, orijinal yapımından biraz daha doludur, daha çok şey içerir. 

Fakat gerçekten başarılı bir devam oyunu orijinalden ve daha önce yapılan yapımlardan daha iyi, daha yüceltici olması gerekir. 

Şimdi gelin bu oyunların önceden yapılmış olanları nasıl gölgede bırakıyor görelim. 

Fallout New vegas Devam Oyunları
En iyi devam oyunları

Fallout New Vegas

Fallout New Vegas günümüzdeki Fallout’un tüm serilerinin fikirlerini almış ve tamamen yeni- kendine has özellikleriyle Las Vegas’ı çıkarmış. Las Vegas ayarına sahip pek fazla yapım yok. Fallout Serisinin 1950’lerin kıyamet sonrası estetiği ile birlikte New Vegas’ın gerçekten parlamasını sağlıyor. Bu da yetmezmiş gibi, modern RPG’lerin arasından en sağlam ve en iyi görev dizisine sahip bir Fallout yazısıdır. Hayran kitlesi Bethesda’nın Microsoft tarafından satın alınmasının ardından Obsidian’ın başka bir Fallout oyunu yaparak hüküm sürmesini diliyor.

Uncharted 2 devam oyunları

Uncharted 2

İlk Uncharted, sürprizli olarak bizlere büyüleyici bir deneyim sundu. En iyi üçüncü şahıs ve aksiyon oyunu özelliğine sahip. Fakat seri, en iyilerden biri olarak devam oyunlarından Uncharted 2’ye kadar ulaştı. Firma Uncharted 2 ilk oyunundaki hikayeyi toparladı ve Nathan Drake ile birlikte diğer unutulmaz macerayı, efsanevi itemleri ve cüretkar kaçışlarla donatılmış bir yapım sundu. 

PlayStation’ın en iyi serilerinden biri olduğunu herkese kabul ettirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Epic Games Ücretsiz Oyunu Riverbond: Bir Farklı Eğlence Dünyası 2022

Batman arkham city devam oyunları

Batman: Arkham City

Batman: Arkham Asylum oyununun ne kadar fantastik olduğunu inkar edemeyiz fakat Arkham City de orijinalden her şeyi alıp bir rafa kaldırmış. Batman, Joker’i durdurmak için araştırmaya devam edip ve keşifler yapmak zorunda. 

Joker’in planları, Arkham Asylum’u ve tüm şehri bütün olarak yönetmeye çalışması gibi büyük bir evrimin yaşandığını hissettiriyor.

oyun

Dark Souls

Dark Souls, Demon’s Souls’un teknik açıdan devam oyunlarından olmamasına rağmen, anında takip rolü yüzünden ikisi de hayranlar tarafından kıyaslanıyor. 

Dark Souls günümüzdeki Demon’s Souls’un tüm sistemlerini alıp en üst versiyon ile sundu. Bu Demon’s Souls’u elbette kötü yapmaz, ama sadece yazılım konusunda değişiklikler, daha sık savaşlar, detaylıca hazırlanmış zorluk seviyesi gibi iyileştirmeler ile From Software alanın dışına çıkardı.  

Mass Effect 2

Orijinal Mass Effect bilim kurgu RPG’si olarak fazlasıyla hırslıydı fakat Mass Effect 2’nin de serideki etkisini görmezden gelemeyiz. Oyuncunun yapacağı her seçim, çok büyük sonuçlara sebebiyet verebilir. Aynı zamanda oyuncunun seçiminin ne kadar etkili olduğunu anlayabiliyoruz. 

 

Assassin's Creed devam oyunları

Assassin’s Creed 2

Orijinal Assasin’s Creed oyununun bu serinin lehine çalışan fazlasıyla katı bazı fikirleri vardı. Assassin’s Creed 2 orijinal halinin tüm muhteşem mekanizmalarını aldı ve bunu intikam ile ilgili sinema tarzında sunuş hazırladı. Bazı insanlar için epey eski olsa bile yenilenmiş mekanikler, ayarlar ve yaratıcı içerikler ile oldukça başarılı bir yapım olduğunu kanıtladı.

Soru: Far Cry 5 Jacob Ölümü bölümünde çalan ve aynı zamanda duvarlarda yazısı olan şarkının adı nedir? Aşağıdaki yorumlarda doğru yanıtı ilk veren kişi kazanır. 

Ödül : 50 TL Steam cüzdan kodu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu