Haberler

Modern Warfare 2 Haritaları ve Modları Call of Duty Next’te Tanıtıldı

Oyun dünyası için beklenen an geldi Modern Warfare 2 Haritaları ve Modları Call of Duty Next’te Tanıtıldı. Activision, Call of Duty: Modern Warfare 2 için birkaç yeni harita ve üç yeni oyun modunu düzenlediği etkinlikte oyun severlerle buluşturdu. Yeni hareket özellikleri, baskınlar ve çevre etkileşimi yanı sıra Modern Warfare 2, hem daha küçük takım tabanlı hem de daha büyük Kara Savaşı oyunları için bir dizi yeni harita ile gelmeye hazırlanıyor.

Call of Duty: Modern Warfare 2, şimdiye kadarki en popüler Calls of Duty oyunlarından biri olan 2009 Call of Duty: Modern Warfare’in yeniden başlatılması olarak eski kitlenin de etkisiyle her geçen gün popülerleşiyor. Aynı zamanda 2019’da Call of Duty: Modern Warfare’in yeniden başlatılmasının doğrudan devamı niteliğinde ki oyun kaldığı yerden hız kesmeden devam ediyor. Yeniden başlatma, yalnızca görseller ve yenilenen deneyim açısından değil, orijinaline göre bir dizi iyileştirmeyi de beraberinde getiriyor. Oyun, her tarafta 32 oyuncuya kadar tasarlanmış yeni Savaş Haritaları ile güncellenecek ve Çekirdek oyun, özel, özel yapım çok oyunculu haritalarda altı kişilik ekipleri birbirine karşı karşıya getirecek.

Modern Warfare 2 Haritaları ve Modları Call of Duty Next'te Tanıtıldı

Modern Warfare 2 Haritaları ve Modları Call of Duty Next’te Tanıtıldı

Modern Warfare 2’de Yeni Haritalar

Modern Warfare 2, Battle Maps ve Core Maps olmak üzere iki tür haritayla piyasaya çıkacak. Savaş Haritaları, Infinity Ward’ın oynaması ücretsiz battle royale oyunu Call of Duty: Warzone’dan edindiği deneyimler ve oyunun çıkış haritası Verdansk’tan öğrendikleri üzerine kurularak yeniden inşa edilmiştir. Bu haritalar 32’ye karşı 32 oyun için tasarlanmıştır. Her takım, düşmanlarını yenmek için birlikte çalışan birden fazla mangadan oluşmaktadır.

Bu haritalar, Modern Warfare 2 ile aynı zamanda geliştirilmekte olan Call of Duty: Warzone 2.0 dünyasında inşa edilmiştir. Infinity Ward, Warzone 2.0’ın battle royale oyununun ve Modern Warfare 2’deki Ground War oyununun bir parçası olarak bölgeleri aynı anda test ediyor. Ekip, haritaların özelliklerini açıklamadı, fakat her binanın keşfedilebilir olacağını ve her aracın sürülebileceğini konusunda açıklamalarda bulundu.

Çekirdek Haritalar ise Modern Warfare 2’nin daha küçük takım tabanlı çok oyunculu haritaları olarak oyuncuların karşısına çıkacak. Bu özel yapım haritalarda oyuncular, özel ortamlarda karşıt gruplarla savaşan altı oyunculu bir Görev Gücüne katılabilecekler. Kara Savaşı’nın Savaş Haritaları ile karşılaştırıldığında, bunlar daha basit ve eylem odaklıdır ancak benzersiz ayarlar ve zorluklar ile oyun deneyimini tavan yaptırabilirsiniz. Şimdiye kadar, Infinity Ward, Modern Warfare 2’nin her sezonunda ve lansmanında daha fazlasının geleceği aşağıdaki üç 6v6 haritasını da duyurdu.

  • Valderas Müzesi, çok temiz görüş hatları, okunması kolay caddeleri ve modern mimarisi ile İspanya’da yer almaktadır.
  • Farm 18, eski, terk edilmiş bir çimento fabrikasının içinde açıklanmayan bir konumda bir eğitim tesisi ve ortasında bir “Atışhane”.
  • Mercado Las Almas, hızlı tempolu rotaları ve saf, çılgın eğlenceye yol açan bir araya gelen şeritleri olan küçük, hareketli bir pazar yeridir.

Modern Warfare 2 Haritaları ve Modları Call of Duty Next'te Tanıtıldı

Modern Warfare 2’de Yeni Oyun Modları

Call of Duty: Modern Warfare 2, orijinal oyundaki favorilere ek olarak yeni oyun modları da getirecek. 2009 Modern Warfare 2 piyasaya sürüldüğünde yalnızca birkaç moda sahipken, yeniden başlatmanın sayısız modu olacak ve birkaç benzersiz mod da ekleyecek. Geri dönen fan favorileri arasında Team Deathmatch ve Domination gibi oyunlar yer alırken, aşağıdakiler Açık Beta sırasında tanıtılan yerlerden sadece birkaçı.

Birincisi, oyuncuların rakip takımı ortadan kaldırmaya veya bir tur kazanmak için paketi tutmaya çalıştığı takım tabanlı bir oyun modu olan Knockout’tur. Yeniden doğma ve takım arkadaşlarının düşmüş yoldaşlarını diriltmesinin bir yolu yoktur. Biri para çantasını 60 saniye tutmadıkça, ayakta kalan son kişi kazanır. Nakit paketi almak, üzerinden geçmek kadar basittir, ancak oyuncular paket sahibinin konumunun mini harita aracılığıyla diğer oyuncular tarafından bilindiğini unutmamalısınız. Oyuncular çantayı gönüllü olarak bırakabilir, ancak yere düştüğünde de otomatik olarak düşer. Nakavt, Modern Warfare veya Black Ops’un 2v2 Gunfight modunun yanı sıra Warzone’un son çemberinden öğeler içeren hızlı tempolu bir moddur.

Ground War, Invasion adlı yeni bir oyun modu. Bu büyük ölçekli Takım Ölüm Maçında oyuncular diğer insan düşmanlara ve AI savaşçılarına karşı savaşır ve yükleme öğeleri, araçlar ve İHA’lar ile düşmanları ortadan kaldırarak puan toplarlar. Her takım, karargahından insan oyuncular ve AI’ların savaş alanına girmesiyle başlar. Savaş alanı, oyuncuların konumlarına göre belirlenen bir ön hatla bölünmüştür. Her takımın yeniden doğuşu, savaş alanının mevcut aşamasına bağlıdır, bu nedenle ilerlemek, düşman üzerinde kontrolü sürdürmek için önemlidir. Killstreaks Modern Warfare 2’de geri dönüyor ve Invasion’da, öldürme serisi paketleri, ilk gelenin kapması için haritaya periyodik olarak bırakılır. Bütün bunlar bir yana, tek bir basit amaç var: düşmanı öldürmek. Maçın sonunda en çok öldüren takım oyunu kazanır.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu