Minecraft

Minecraft Yatak Nasıl Yapılır 2022

Bu rehberimizde Minecraft Yatak Nasıl Yapılır 2022 sorusunun cevabını vereceğiz. Yataklar, Minecraft dünyasına başlarken yapılması gereken en önemli öğelerden biridir. Yeni bir Minecraft dünyasına girerken önce yapmanız gereken bazı şeyler var: Bir ev inşa etmek için bir yer bulun ardından bir işçilik masası, meşaleler ve bir yatak yaparak ilk gece için hazırsınız.

Minecraft’ta ağaçların bolluğu sebebiyle bir yatak için malzemelerin çoğunu bulmak oldukça kolaydır. Tohumunuzun ne kadar iyi olduğuna bağlı olarak biraz zorlayıcı olabilen diğer bileşen ise yündür.

Minecraft Yatak Nasıl Yapılır 2022

Minecraft Yatak Nasıl Yapılır 2022

Minecraft’ta bir yatak yapmak, aşağıdaki iki malzemeyi ve bir işleme masasını gerektirir.

  • Üç Yün
  • Üç Ahşap Kalas

Tahta kalasları almak için bir ağaç bulmanız, ahşabı kesmeniz ve ardından kütükleri ahşap kalaslara dönüştürmek için envanter hazırlama masanıza koymanız gerekiyor. Bir kütük dört tahta yapar, bu nedenle bir işçilik masası yapmanız gerekiyorsa yalnızca bir veya iki taneye ihtiyacınız olacaktır.

Yün biraz daha zor çünkü üç koyun bulup öldürmeniz gerekecek. Bazı şanslı tohumların uzaklara gitmenize gerek kalmadan çevrenizde çıkma şansı tanıyor. Neyse ki, üç koyunu öldürmek size biraz yiyecek ve XP ile gerekli yün verecek.

Aynı renkte olması için üç yün bloğuna da ihtiyacınız olacağını veya düzgün şekilde işlenemeyeceğini belirtmeden geçmeyelim.

Minecraft Yatak Nasıl Yapılır 2022

Tüm malzemelere sahip olduğunuzda, işçiliği masanızı yerleştirmeniz ve ahşabı ve yünü doğru yere yerleştirmeye başlamanız gerekiyor.

İlk olarak, üç ahşap kalas alt sıraya bir sıra halinde yerleştirin. Ardından, yünü bunun üzerindeki sıraya yerleştirin. Kullandığınız yünle aynı renkte bir yatak yapacak, böylece daha ilginç renkler elde etmek için her zaman biraz boya alabilirsiniz.

Minecraft Yatak Nasıl Yapılır 2022

Minecraft’ta Yataklar Ne İçin Kullanılır?

Yataklar, gece ortaya çıkan tüm düşmanlardan kaçınarak gece boyunca uyumanıza izin verir.

Ayrıca, üç veya daha fazla gün boyunca uyumazsanız ortaya çıkan ve size saldıran hayaletlerden, canavarlardan sizi korumak için hayati önem taşırlar. Sonuç olarak, yataklar birer hayat kurtarıcıdır.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu