Minecraft

Minecraft Son Sürüm Nasıl İndirilir? En İyi ve Popüler Minecraft Sunucuları 2022

Minecraft son sürüm nasıl indirildiğini ve Minecraft oyununu indirip kaydolmak istiyorsanız bu yazımız sizler için bir rehber olabilir. Şimdi gelin Minecraft oyununa genel bir bakış atalım ve ardından Minecraft son sürüm hakkında detayları paylaşalım.

 

Minecraft Nasıl Bir Oyundur?

Her ay 115 milyondan fazla aktif oyuncuyu ağırlayan Minecraft, geceleri ortaya çıkan canavarlarla dolu kare ve pikselli bir dünyayı anlatıyor. Birbirinden farklı yapıları inşa ederek canavarları kendinizden uzak tutmalısınız. 

Oyunda öncelikle ağaçları kesip odun elde etmek gerekiyor. Bu odunlardan da çubuk ve tahta elde edebilirsiniz. Daha sonra bazı araçlar üretebilir, bina inşasına da başlayabilirsiniz. Bu dünyada zaman geçirdikçe silah, kalkan ve daha sağlam yapılar tasarlamanız da oldukça mümkün.

Survival ve Creative adında iki oyun modu var. Survival mod; hava kararınca korkunç canavarlar belirir ve gün doğana kadar ya savaşır ya da kaçıp bir yere sığınırsınız. Creative mod ise; canavarlar uzak durur ve kendi dünyanızı yaratma şansına erişirsiniz. İstediğiniz kuleleri, kaleleri, evleri, yolları ve araçları dilediğiniz şekilde inşa edebilirsiniz. 

Yeni modlar indirebilir, çoklu oyuncu modunda da arkadaşlarınızla doyasıya oynayabilirsiniz. 

Minecraft Son Sürüm İndirmek (Windows)

Minecraft son sürüm indirmek için öncelikle Minecraft’in ücretsiz deneme sayfasına gidin ve ardından İndir butonuna tıklayın. Eğer yeni bir oyuncuysanız zaten güncellenmiş ve Minecraft son sürüm eklenmiş bir biçimde giriş yapacaksınızdır. 

  • İndir emrinden sonra dosya inmeye başlayacak ve indikten sonra otomatik olarak açılacak. İki defa Next (İleri) tuşuna tıkladıktan sonra Install (Yükle) sekmesine tıklayın.
  • Yükleme bittikten sonra Finish (Bitir)’e tıklayın.
  • Oyun otomatik olarak açılacak ve (Continue Without Login)’e basın.
  • Ardından Play’e basın ve işlemin sizi giriş sayfasına götürmesini bekleyin. Eğer hesabınız yoksa da Sign Up (Kaydol) butonuna tıklayın.
  • Kaydol’a tıkladıktan sonra Register Here sekmesine tıklayarak hesabınızı oluşturun.
  • E-posta ve şifreyi girdikten sonra e-postanıza 4 haneli doğrulama kodu gelecektir, bu kodu kutucuğa yazın.
  • Ardından oyun, satın alma sayfasına yönlendirecek. Oyunu oynamak için satın almanıza gerek yok, uygulamayı açın ve yeni hesap bilgileriniz ile giriş yapın.
  • Oyun en son versiyona güncellenmiş olacak. Play Demo World (Demo Dünyayı Oyna) butonuna tıklayın ve Minecraft son sürüm ile oyunun eğlenceli dünyasına giriş yapın.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: JBL Kulaklık Modelleri 2022 | En Popüler Olanlar

En İyi ve Popüler Minecraft Sunucuları Nedir?

Minecraft son sürüm

Grand Theft Minecraft: İki oyunun birleşimi olan bu sunucuda kendi evinize sahip olabilir ve tıpkı GTA’da olduğu gibi bol bol polislerden kaçıp soygunlar yapın.

Minecraft son sürüm

Brawl: Fps oyunlarındaki Bayrağı yakala, Ayakta kalan son kişi gibi oyun modlarını bir araya getiren Brawl’ı deneyimlemek isteyebilirsiniz.

Minecraft son sürüm

Piratecraft: Korsan temasına sahip olan bu sunucuda kendi geminizi inşa edebilir, denizlere açılabilir ve başka düşmanlar ile dilediğiniz gibi savaşabilirsiniz.

Minecraft son sürüm

Zero.Minr: Oldukça popüler bir sunucu haline gelen Zero.Minr parkur yapmayı sevenler için muhteşem bir sunucu örneğidir.Minecraft son sürüm

Ranch N Craft: Vahşi Batı temasına sahip olsa da aslında barışçıl ve oldukça kaliteli bir sunucu olan Ranch N Craft’te at evcilleştirip, çiftlikler inşa edin, salon kavgalarına şahit ve dahil olun.

Minecraft son sürüm

Pixelmoncraft: Pokemon temasını içeren Pixelmoncraft, bir başka popüler sunucular arasında yer alıyor. Minecraft’te bulunan hayvanlar ile Pokemon’lar değiştirilebiliyor ve hepsini toplayıp savaşlarda kullanmanıza yardımcı oluyor.

Minewind: Sıradan bir sunucu olmayıp zeka ve taktik içeren Minewind’da aklını en iyi kullanan hayatta kalıyor. Yapabildiğiniz ve mücadele edebildiğiniz kadar hayatta kalmaya çalışın ve kazanan siz olun.

Bugün sizlere Minecraft son sürüm ve Minecraft en iyi sunucuları hakkında bildiklerimizi aktardık. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

İlginizi Çekebilir: Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar Listesi 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu