Minecraft

Minecraft Maden Fırını Yapımı 2022 Rehberi

Minecraft Maden Fırını Yapımı 2022 Rehberi ile oyunda size birçok kolaylığı sunan eşyanın yapımından bahsedeceğiz. Minecraft 150 milyonu aşkın kullanıcıya sahip eşsiz bir oyun olarak popülerliğini korumaya devam ediyor. Oyunun sunduğu ister çevrim içi ister çevrim dışı oynama seçeneği oyunu ön plana çıkaran ve kitlesinin büyük bir beğenisini kazanan ayrıcalıklardan sadece biri. Oyuncularda düşünme ve yaratıcılık bilgisini geliştiren bu oyun bazı okullarda eğitim amaçlı olarak da kullanıldığını duymuştuk. Oyun içerisinde yüzlerce farklı araç ile istediğiniz gibi bir dünya oluşturabilirsiniz. Bu araçlardan belki de en çok kullanılanı maden fırını eşyasıdır. Madenleri veya cevherleri işlemenize zırh veya diğer eşyaları kolaylıkla yapabilmenizde sizlere büyük kolaylık sağlayan bu eşyanın gelin nasıl yapıldığına bakalım.

Minecraft Maden Fırını Yapımı 2022 Rehberi

Maden Fırını yapımı, Minecraft 1.14 güncellemesinde oyuna gelen bir yeniliktir. Normal fırın ile karıştırılmaması gereken farklı özelliklere sahip bir fırındır. Neden mi? çünkü yiyecek, cevher gibi maddeleri normal hızda pişirmek ve eritmek için normal fırınları kullanıyorduk fakat madencilik fırınları normal fırınlardan çok daha hızlı bir şekilde istediğinizi size vermektedir. Normal bir fırında ortalama 1 dakikada 1 kömür ve 8 cevheri eritebilirken, maden ocağında bu süre kısalmaktadır.

Minecraft Maden Fırını Yapımı 2022 Rehberi

Minecraft maden fırını yapımı diğer fırınlara nazaran daha farklı ve zordur. Üst kısımda da bahsettiğimiz üzere normal bir fırını tek tip taş ile yapılabiliyorken, maden fırını için 3 tip farklı taş kullanmanız gerekmektedir. Maden fırını yapımı için gerekli taşları aşağıda açıkladık.

Minecraft Maden Fırını Yapımı 2022 Rehberi

Malzemeler:

  • 1 Adet Taş Ocağı (Çalışma masasını kullanarak 8 adet kırık taş bulup kolaylıkla elde edebileceğiniz bir öğedir.)
  • 5 Demir Külçesi (Madene inerek demir cevherlerini kazıp eriterek elde edebilirsiniz.)
  • 3 Adet Düzgün Taş (Bu bloğu 1.15 ve üstü sürümlerde görebilirsiniz. Daha alt bir sürüme sahipseniz ancak kod yardımı ile alabileceğinizi unutmayın.)

Üst kısımda verilen materyallerin tamamına sahip olduğunuzda craft dizilimi sayesinde kolaylıkla maden fırınını yapabileceksiniz.

Resmi Minecraft sitesinden son sürüme ulaşabilirsiniz. Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Başa dön tuşu