Minecraft

Minecraft Kurtarma Pusulası Nasıl Yapılır?

Minecraft Kurtarma Pusulası Nasıl Yapılır? Ne işe yarar ve bunun gibi birçok sorunun cevabı yazımızda sizlerle. En son 1.19 güncellemesi uzun zamandır beklenen Deep Dark biyomunu ve Warden’ı tanıttı.

Keşfedilecek pek çok yeni şey varken, kurtarma pusulasını gözden kaçırmayanlardansanız nasıl yapılacağını elbette merak ediyorsunuzdur. Özellikle Deep Dark’a girmeyi veya potansiyel olarak tehlikeli başka maceralara atılmayı düşünüyorsanız, kesinlikle kullanmanız gereken bir eşya.

Minecraft Kurtarma Pusulası Nasıl Yapılır?

Kurtarma Pusulası Minecraft’ta Ne Yapar?

Minecraft kurtarma pusulası, sizi en son öldüğünüz yere yönlendirerek eşyalarınızı kurtarmanızı çok daha kolay hale getirir. Pusula, yalnızca sonunuzla karşılaştığınız boyutla aynı boyutta çalışır, bu nedenle Nether’deyseniz, çalışmadan önce oraya geri dönmeniz gerekir.

Minecraft Kurtarma Pusulası Nasıl Yapılır?

Kurtarma pusulası için aşağıdaki öğelere ihtiyacınız var:

  • Yankı Parçası x8
  • pusula x1

Minecraft Kurtarma Pusulası Nasıl Yapılır?

Şansınız varsa rastgele bir sandıkta normal bir pusula bulabilirsiniz, aksi takdirde demir külçeler ve kırmızı taş tozuyla bir pusula yapmanız gerekiyor. Deep Dark’taki yeni Antik Şehir yapılarında sandıkların içinde doğma şansları olduğu için Echo Shard’ları bulmak biraz daha zor olabilir.

İhtiyacınız olan öğelere sahip olduğunuzda, zanaat masanıza gidin, kurtarma pusulasını yapmak için etrafını saran sekiz Yankı Parçası ile ortadaki pusulayı açın. Ve bu işte işlem bu kadar basit.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Başa dön tuşu