Minecraft

Minecraft Kitap Yapımı: Büyülü Kitap Nasıl Yapılır?

Minecraft kitap yapımı ve kitapların ne işe yaradığı ile alakalı bilgiler vereceğiz.

Minecraft kitap yapımı nasıl olur?

Minecraft oynarken, oyunda bulunan kitaplarla karşılaşabilirsiniz. Bu içeriğimizde sizlere Minecraft kitap yapımı ve kitapların ne işe yaradığı ile alakalı bilgiler vereceğiz. Bunun yanı sıra büyülü kitap yapımı ve kullanması da çok basit, içeriğimize onu da dahil ettik.

Minecraft‘ta kitap yapma periyodunu ve bunu yapmak için hangi eşyalara ihtiyacınız bulunduğunu adım adım anlatacağız. Temel bir kitap kurmak için sadece iki tane temel eşyaya ihtiyacınız olacak. Evet, sadece 3 parça kağıt ve 1 parça deri ile rahatlıkla kitap oluşturma şansına sahipsiniz.

Minecraft Kitap Yapımı

Minecraft’ta kitap yapımı nasıl olur sorusuna, yukarıda bahsettiğimiz gibi ilk önce kağıt ve deri yapmamız gerek cevabını veriyoruz. Kağıdı doğadan bulabileceğiniz benzer biçimde aynı zamanda kendiniz de imal edebilirsiniz. Kağıdı üretebilmek için 3 tane şeker kamışı toplamanız gerekecek. Topladığınız şeker kamışlarını emek verme masasının orta bölümüne yerleştirerek, 3 tane kağıt elde etmiş olacaksınız. Bu kağıtların tamamını bir tane kitap yapmak için kullanmamız gerekecek.

Minecraft kitap yapımı için deriyi bulmak, kağıt üretimine kıyasla fazlaca daha kolay olacak. Doğada rastlayabileceğiniz herhangi bir ineği keserek hem deri elde edebilir bununla beraber edinim puanı kazanabilirsiniz.

Deri Hangi Hayvanlardan Düşer?

 • İnek
 • At
 • Katır
 • Eşek
 • Lama
 • Mooshrow

En az üç kağıt ve bir deriye sahip olduğunuzda, bir kitap yapmak için lüzumlu eşyalara sahip olursunuz. Çalışma Masası menüsünü açın ve 3×3 ızgarada bir kitap yapmak için kağıt ve deriyi kullanın.

Deri ve kağıtlar, üst sıraya üç kağıt ve sol orta sıraya bir deri olacak şekilde Çalışma Masası’na yerleştirin. Minecraft kitap yapımı işlemi tamamlandı, artık dilediğiniz kadar kitap imal edebilirsiniz.

Minecraft kitap yapımı

Minecraft Kitap Çeşitleri

Büyülü Kitaplar: Büyülü Kitapları, kitap ve Lapis Lazuli kullanarak Büyü Masası vasıtasıyla yapabilirsiniz. Büyülü kitap ile Efsun Tablosu’na gerek duymadan da kolaylıkla büyü yapabilirsiniz. 

Kitap ve Tüy: Kitap ve tüy kullanarak bu kitap türünü oluşturabilmektesiniz. Aynı zamanda kitabın içine yazılar da yazabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Minecraft Çit Yapımı Nasıl Olur? 

Minecraft Kitap Ne İşe Yarar?

Minecraft kitap yapımı mevzusunda sizlere ayrıntılı bilgi verdik ve sihirli kitap yapımını da anlatacağız ancak ne işe yarıyor bu kitaplar?

Oluşturduğunuz kitaplar ile kendinize Kitaplık yapabilirsiniz. Kitaplık yapmak için 6 adet tahta ve 3 adet kitabı yan yana koymanız kitap yapmak için yeterlidir.

Yukarıda bahsettiğimiz şeklinde Kitap ve Tüy isimli eşyayı oluşturarak makale yazılabilir bir kitap oluşturabilirsiniz.

Büyü Masası isminde eşyayı oluşturmak için de kitap yapmanız gerekecek. Üç tane obsidyen taşını Çalışma Masası’nın en alt bölümüne yerleştirdikten sonrasında ve bir tane obsidyen taşını tam ortaya koyacaksınız. İkinci sıradaki sağ ve soldaki bölgelere elmas koyulduktan sonrasında ilk sıradaki orta yere kitap yerleştirilerek efsun masası yapabilirsiniz.

Eşyalarınızı büyülü biçime dönüştürmek için elbette kitaplar da lazım olacak. Normalde eşyalara doğrudan olarak efsun uygulayabilirsiniz ancak büyülü kitap oluştururken kendi büyünüzü kendiniz seçtiğiniz için fazlaca daha avantajlı olacaksınız. Büyü Masası kullanarak sihirli hale getirdiğiniz kitap ile, Örs kullanarak öteki eşyalarınızı büyülü hale getirebiliyorsunuz.

Minecraft kitap yapımı

Minecraft Büyü Masası Yapımı

Aşağıdaki görseldeki şeklinde 1 Kitap, 2 Elmas ve 4 Obsidyen ile Büyü Masası yapabilirsiniz.

Minecraft Kitaplık Yapımı

Aşağıdaki görseldeki gibi Kitaplık yapımı için 3 Kitap ve 6 tane herhangi bir ahşap tahta bloğu kullanabilirsiniz.

Minecraft kitap yapımı rehberimizin sonuna geldik. Artık siz de kitap imal edebilirsiniz ve sihirli kitap kullanarak eşyalarınızı büyüleyebilirsiniz.

Minecraft Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i3-3210 3.2 GHz / AMD A8-7600 APU 3.1 GHz
 • Bellek (RAM): 4 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 7 ve üstü
 • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000 veya AMD Radeon R5 Serisi OpenGL 4.4
 • Depolama (HDD-SSD Boş Alan): 1 GB

Minecraft Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i5-4690 3.5GHz / AMD A10-7800 APU 3.5 GHz
 • Bellek (RAM): 8 GB
 • İşletim Sistemi: 64 Bit Windows 10
 • Ekran Kartı: GeForce 700 Series or AMD Radeon Rx 200 Serisi OpenGL 4.5
 • Depolama (HDD-SSD Boş Alan): 4 GB
Başa dön tuşu