Minecraft

Minecraft Java ve Bedrock Sürümleri Birleşiyor!

Minecraft, özgün Java sürümü ve daha yeni Bedrock sürümü olmak suretiyle iki farklı yapıya ayrılmıştı. Artık iki sürüm tek çatı altında birleşecek.

Minecraft Java ve Bedrock Sürümleri Birleşiyor!

Minecraft, özgün Java sürümü ve daha yeni Bedrock sürümü olmak suretiyle iki farklı yapıya ayrılmıştı. Artık iki sürüm tek çatı altında birleşecek.

Minecraft‘ın başarılı bir markaya dönüştüğünü söylemeden geçmesek olmaz. Bugüne kadar yüz milyonlarca kopya satarak tüm zamanların en yüksek hasılat yapan video oyunlarından biri olarak oyun, küresel bir sansasyon halini aldı.

İlginizi Çekebilir: Minecraft Kitap Yapımı: Büyülü Kitap Nasıl Yapılır?

Oyun neredeyse on yıldan daha eski bulunmasına rağmen pek çok insan tarafından beğenildi. Bu başarı, iki ayrı versiyonun birleşmesiyle bir adım öteye taşınacak. Ayrıca oyunun sadece bir sürümüne haiz olanlar da endişelenmesin, öteki sürüm ücretsiz bir şekilde size hediye edilecek.

Minecraft

 

Minecraft Almış Olanlara Diğer Sürüm Hediye!

Minecraft internet sitesindeki yakın tarihindeki bir gönderiye göre yarından itibaren oyunun hem Java hem de Bedrock sürümleri birleşecek ve ikisini tek bir satın alma altında bir araya getirecek. Kullanışlı bir biçimde “Minecraft: Java and Bedrock Edition” olarak adlandırılan bu imal, sonunda oyunun PC için tek satın alınabilir sürümü olacak. Öncesinde tek oyunu almış olan kullanıcılara da diğer oyun bedava verilecektir.

Minecraft Java Edition ve Bedrock Edition aslında aynı oyunun iki değişik versiyonu. İlki özgün yapı olsa da, ikincisi Microsoft’un oyunu Mojang’dan satın almasından birkaç yıl sonrasında 2017’de tanıtıldı ve aslen oyunun mobil sürümüne dayanıyordu. Aynı deneyimi sunarken, her sürümün birtakım farklılıkları mevcut; Bedrock Sürümü, bir ihtimal de Java sürümüne birazcık daha fazla avantaj sağlamak için yeni fikirler ile güncellendi.

Örneğin Bedrock sürümü oyuncuların farklı bir platformdaki öteki oyuncularla bağlantı kurabilecekleri çapraz oynama özelliğine sahip sadece Java sürümü performans açısından daha avantajlı, Bedrock ise özellikle alt seviye sistemlerde daha emin olacak biçimde tasarlandı.

İlginizi Çekebilir: Grand Theft Auto 6’da Birden Fazla Oynanabilir Karakter Olması İçin 10 Neden

Başa dön tuşu