Minecraft

Minecraft Harita Yapımı

Minecraft’ta yapılması gereken ve işinize yarayacak olan bir dolu malzeme mevcut. Harita da bu malzemelerden biri diyebiliriz. Harita Minecraft’ta konum bulmak için veya aradığımız bir yeri bulup gitmek için kullanılır. Yani harita yolumuzu bulmak için oyundaki önemli malzemelerden birisidir. Bu içeriğimizde hep birlikte Minecraft harita yapımına bakıyoruz. Siz de anlatacağımız adımları izleyerek kendi haritanızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan hızlıca harita nasıl yapılır adım adım bakalım.

Öncelikle hangi malzemelere ihtiyacımız olduğunu öğrenelim. İlk olarak 8 adet kağıt ve bir tane pusulaya ihtiyacımız olacak.

Minecraft harita yapımı rehberi

1- Fırın yapmak için buradan yazımızdaki adımları takip ederek elde edebilirsiniz.

Minecraft harita yapımı
Minecraft harita yapımı

2- Kağıdı yaptığınızı varsayarak isterseniz pusula nasıl yapılır ona öğrenelim. Öncelikle pusula için 4 adet demir lazım bize. Demiri bulmak için madene giderek oradan temin edilebilirsiniz. Gerekli bir diğer malzeme ise bir tane redstone olacak. Bu malzemeyi madenlerden ve lavlara yakın bölgeden basitçe tedarik edebiliriz. Peki bu malzemeyi nasıl çıkarabiliriz? Redstone çıkarırken altın, demir, elmas ya da taş ile çıkarmayı denemeyin. Malzemeyi çıkarmak için kazma kullanabilirsiniz.

Bütün malzemeleri elde ettiğimize göre aşağıda gördüğümüz şekildeki gibi yerleştirirseniz pusula üretilmiş olacak.

Minecraft harita

3- Peki pusula ve kağıt elde ettiğimize göre son olarak bunları birleştirmemiz kaldı sadece. E tuşuna ya da çalışma masanız varsa ona tıklayarak bir tane 3×3’lük üretim menüsü açın. Daha sonra pusula ve kağıtları aşağıda gösterilen şekildeki gibi yerleştirin. Tebrikler artık bir haritanız var.

Minecraft harita yapımı nasıl olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu