Minecraft

Minecraft Çit Yapımı 2022 Rehberi

Minecraft Çit Yapımı 2022 Rehberi ile Minecraft severlerin oyun içerisinde oldukça büyük bir işlevi olan çit yapımını anlatacağız. Hepimiz Minecraft oynarken çiftlik yapma gereği duymuşuzdur. Sahip olduğumuz hayvanları bir noktada toplayarak beslemek, büyütmek ve bu hayvanlardan et ve yumurta gibi besinler elde etmemiz için çit önemli bir araçtır. Ek olarak tarlaya ekilen sebzeler ile yine yiyecek elde edebilmemizde işimize yarar. Beslediğimiz hayvanları ve ekim alanlarını korumak için çit yapmak oldukça önemlidir. Bu rehberimizde Minecraft oyununda çit yapımı konusunda tüm detayları paylaşacağız.

Minecraft Çit Yapımı 2022 Rehberi

Minecraft Çit Yapımı 2022 Rehberi

Çit yapımında kullanacağımız malzemeler ise şunlardır; 2 adet çubuk ve 4 adet kalas. Çubuk oluşturmak için odun kesmeniz gerekiyor, kestiğiniz odunlardan kalas oluşturabilirsiniz. Kalasları üst üste koyarak ise çubukları oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz bölgenin büyüklüğüne göre kalas için ne kadar ağaç kesmeniz gerektiğini tespit etmelisiniz.

Aşağıda paylaştığımız fotoğrafta da gördüğünüz gibi materyalleri doğru şekilde yerleştirmeniz gerekiyor.

Minecraft Çit Kapısı Nasıl Yapılır

Minecraft Çit Yapımı 2022 Rehberi

Minecraft’ta çit kapısı yapabilmeniz için 4 çubuk ve 2 tahtaya ihtiyacınız var. Oluşturduğunuz çit kapısı ile tarlanıza bir giriş kapısı yerleştirebilir veya estetik açıdan görünüşünü daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Ek olarak çit kapısını hayvanlar açamıyor işte bu yüzden oyuncular tarlasına girmek istediğinde çit kapısına mouse yardımı ile tıklayarak çit kapısını kolaylıkla açabilmektedir.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Başa dön tuşu