Minecraft

Minecraft Bedrock Güncellemesi 2.45 Yama Notları

Uzun bir süredir beklene Minecraft Bedrock Güncellemesi 2.45 Yama Notları sonunda paylaşıldı. Mojang Studios kısa süre önce 1.19.10’un piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra ortaya çıkan sorunları ele alan Minecraft Bedrock 2.45 Güncellemesini yayınladı.

Minecraft’ın çekirdek 1.19 yaması birkaç hafta önce Haziran başında gelmişti. The Wild Update olarak isimlendirilen bu özel sürüm, özellikle oyuncuları Deep Dark biome’daki antik şehirlerle tanışmalarına imkan tanıdı. 1.19, yeni bir dost canlısı mafya, müdür patron, kurbağalar, çamur ve çeşitli tekneler de dahil olmak üzere bir dizi başka yeni özellik de eklenmesiyle geldi.

1.19’un piyasaya sürülmesinden bu yana geçen haftalarda daha küçük yamalar da yayınlandı ve her biri genel deneyimi biraz daha fazla geliştirmeye odaklandı. 1.19.10’un kullanıma sunulmasının ardından oyuncular yeni problemler ile karşılaşmaya başladı. Neyse ki, en son güncelleme onları doğrudan hedef alarak düzeltmeye gidilmiş.

Minecraft Bedrock Güncellemesi 2.45 Yama Notları

Minecraft Bedrock Güncellemesi 2.45 Yama Notları

Bedrock 1.19.11 yamasını yayınladıktan sonra Mojang, Minecraft Geri Bildirimi aracılığıyla aşağıdaki gibi sürüm notları yayınladı:

  • Kaydedilen y-konumları 25’ten büyük veya eşitse, çetelerin dünyaya yüklenmemesine neden olabilecek bir hata düzeltildi.
  • Windows’ta RTX kullanırken oyuncuların hatalı doku işlemesi düzeltildi.
  • Windows’ta RTX kullanırken Horses gibi bazı çetelerin hatalı doku oluşturması düzeltildi.
  • Realms’de oynarken bir Komut Blok Takma Adı sağlanmadığında Komut Bloklarının kaydedilmesini engelleyen bir sorun düzeltildi.
  • Askıya alınan hesapların yerel dünyaları oynayamamasına veya Xbox platformlarındaki menülerde dolaşamamasına neden olan bir hata düzeltildi.

Minecraft Bedrock’un 2.45 güncellemesi için yama notları gönderisi, oyunculara bugs.mojang.com üzerinden oy vermelerini ve yeni hataları bildirmelerini istiyor. Minecraft’ın dünyası genişlemeye devam edecek ve bunun için bizim de yardım etmemiz gerekiyor. Haziran ayında Xbox ve Bethesda Games Showcase sırasında Microsoft, 2023 için planlanan bir aksiyon stratejisi oyunu olan Minecraft Legends’ı da bu süreçte tanıttı.

Böylece Minecraft oyuncuları temel oyunla denemeler yapmaya devam ederken, ortak geliştirici Blackbird Interactive’in yeni bir macera türü, yepyeni olasılıklar dünyasının kapılarını açmaya hazırlanacak.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Başa dön tuşu