Haberler

Microsoft, Ücretsiz Oyunlarına Reklam Eklemeyi Planlıyor

Microsoft, Ücretsiz Oyunlarına Reklam Eklemeyi Planlıyor iddiası ortaya çıktı. Ücretsiz oyunların geliştiricileri, daha fazla gelişmeyi finanse etmek için oyuncuların oyun içi öğeler satın almasına ihtiyaç duymaktadır ancak yakında oyun içi reklam şeklinde yeni bir gelir kaynağı ile bunu çözecek gibi gözüküyorlar.

Business Insiderın bir raporuna göre Microsoft, oynaması ücretsiz oyunlarına potansiyel olarak reklam ekleme aşamasında. Raporda, Microsoft’un oyun platformları için oynaması ücretsiz oyunlar yapan geliştiricilere reklam geliri sağlamak istediği bunun için de oyun içi reklam düşündükleri ortaya çıktı.

Kaynaklar Business Insider’a Microsoft’un reklam gelirinden bir pay almayı düşünmediğini ve bunun yerine oyun geliştiricilerin ve reklam şirketlerinin karı aralarında paylaşmalarına izin vereceğini paylaştı.

Microsoft, Ücretsiz Oyunlarına Reklam Eklemeyi Planlıyor

Microsoft, Ücretsiz Oyunlarına Reklam Eklemeyi Planlıyor

Bu adımla birlikte, platforma daha fazla ücretsiz ve çok oyunculu oyun geliştiricisinin gelmesi anlamına geliyor. Yakın zamanda yerel ve uzaktan bölünmüş ekranlı çok oyunculu oyunlar için yeni bir fikrin patentini alan Microsoft’tan dahice bir hamle olarak oyun içi reklamı da örnek gösterebiliriz. Reklamcılardan gelen sürekli gelir akışı, finansal maliyetleri azaltacak ve üretimi arttıracaktır.

Microsoft’un oyun içi reklamların oyuncuları rahatsız edebileceği konusunda bazı endişeleri olduğu ve önerilen programa yalnızca belirli markaların girmesine izin verecek bir “özel pazar yeri” oluşturmayı planladığı bildiriliyor. Business Insider’a göre Microsoft, Xbox’ta hedefli reklamlar oluşturmak için Bing arama motorundan ve diğer hizmetlerinden topladığı verileri kullanmayacağı bildirildi.

Daha fazla içeriğe ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu