Haberler

Metal Gear Solid: The Twin Snake Remaster Sevenleriyle Buluşmaya Hazırlanıyor

Vaktiyle adından çokça söz ettirmiş serilerden birisi olan MGS için bir remaster sızıntısı duyuruldu. Metal Gear Solid: The Twin Snake Remaster olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor olabilir.

Çıktığı andan itibaren oyuncular arasında bölünmelere yol açmış olan oyun, Metal Gear Solid: The Twin Snake Remaster olarak yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Oyun daha önce serisinin ilk oyununun yenilenmiş hali olarak 2004 yılında oyun severlerle buluşturulmuştu. Şimdilerde ise günümüz nesline uyarlanmış halde bir kez daha bizlerle buluşacak. Buluşacak dediğimize bakmayın tabi ki bunlar henüz bir söylenti halinde, çünkü maalesef ki Konami tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmamaktadır.

Metal Gear Solid: The Twin Snake Geliyor Olabilir

2004 yılında Nintendo GameCube ile piyasaya sürülmüş olan ve oyuncular arasında bir hayli bölünmelere sebep olmuş olan oyun, görünüşe göre yeni nesil platformlara uyarlanmış biçimde geri dönmek için bir takım hazırlıklar içerisinde. Konami’nin popüler aksiyon serisindeki orijinal oyununun yeniden yapımı olacak olan Metal Gear Solid: The Twin Snake için bazı yeni paylaşımlar geldi. XboxEra’nın ortakları arasında bulunan Nick Baker, oyunun yeni platformlar için tekrardan düzenlenebileceği yönünde takipçileriyle bir duyuru paylaştı.

Hatta Nick Baker, yaptığı bazı söylemlerin ardından twitter hesabından “ikiz yılan” paylaşımı yapması oyun serisinin hayranlarında işlerin ciddi olabileceği hissini yaratmış oldu. Orijinal oyunun yeniden yapımı niteliğinde bulunan oyun, bariz görsel iyileştirmeleriyle birlikte bir dizi yeni oyun mekaniğini oyuncularına sunmuştu. Gelen bu yenilikler ile birlikte oyunun MGS 2: Sons of Liberty gibi oynanabilmesi sağlanmıştı. İşte bütün bunlar nedeniyle oyun severler arasında ciddi bir bölünme yaşanmıştı. Yapılmış olan bu yenilikleri övgüyle karşılayan çok oyuncu olduğu gibi eleştirenlerde oldukça fazla olmuştu. Çünkü oyun biraz basitleştirilmişti ve boss dövüşleri çok kolay bir şekilde geçilebiliyordu. Bu da oyun severlerin tutkusunu ister istemez törpülüyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Açık Dünya Oyunlarında Bilmeniz Gereken 15 Mekanik

Metal Gear Solid: The Twin Snake Remaster

Metal Gear Solid: The Twin Snake’ı birçok oyuncu seriyi deneyimlemek için en iyi yolu olarak kabul etmez, fakat yine de seri içinde yer almış olan eşsiz oyunlardan biridir.  Twin Snake, GameCube haricinde bugüne kadar başka bir platform için piyasaya hiç sürülmemiştir. Bu nedenle de Konami’nin oyunu yeniden geri getirmesini sağlam bir hamle olarak görüleceği düşünülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu