Haberler

Max Payne Remake’i PC, PS5 ve Xbox Series X için Duyuruldu

Max Payne Remake haberi Rockstar ve Remedy tarafından doğrulandı. Max Payne 1 ve 2’yi kapsayacak olan yeni oyun, oldukça dev bütçeli olacak.

Max Payne Remake’i Remedy ve Rockstar Games, PC, PS5 ve Xbox Series X için Max Payne 1 ve 2 Remake’i Duyurdu

Efsane oyunlar arasında yerini çoktan edinmiş olan Max Payne, hızla gelişen teknolojiyle birlikte tekrar oyun dünyasına çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun AAA büyüklüğünde olacağı için bütçesi de bir o kadar büyük olacağı bir gerçek. Rockstar Games tarafından finanse edilecek olan Northlight motoru kullanılıp geliştirilecek ve oyun; PC, PlayStation 5, Xbox Series X platformları için gelecek.

Remedy ilk olarak 2001 yılında Max Payne’i ve ardından 2003 yılında da Max Payne 2: The Fall of Max Payne sürüldü. Şimdi bu iki yayın yenilenmiş bir haliyle konsollar ile buluşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!! Nisan Ayında Çıkacak Oyunlar 2022

Rockstar Games’in Kurucusu ve CEO’su olan Sam Houser remake hakkında : “Remedy’deki arkadaşlarımız, orijinal Max Payne oyunlarını yeniden yapmak için bize geldiklerinde çok heyecanlandık. Remedy ekibinin yıllar içinde yarattığı çalışmanın büyük hayranıyız ve yapımlarının yeni versiyonlarını yapmak için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini belirtti. 

Remedy’nin CEO’su Tero Virtala ise “Max Payne, Remedy’deki herkesin kalbinde özel bir yere sahip olmuştur ve dünya çapındaki milyonlarca hayranın da aynı şeyleri hissettiğini biliyoruz. Rockstar Games’teki ortaklarımız ile birlikte orijinal Max Payne oyununun hikâyesini, aksiyonunu ve ve atmosferini oyunculara yeni yollarla geri getirme şansı için büyük bir heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Peki ya sizin Max Payne remake hakkında fikirleriniz neler? Diğer remake serileri gibi hayal kırıklığı mı olacak yoksa büyük ve başarılı bir çalışmaya mı imza atacak?

Başa dön tuşu